Насловна Издвајамо Организација напада обележила пети тренинг на Златибору

Организација напада обележила пети тренинг на Златибору

73

Изабраници Дејана Станковића су наставили да „брусе“ форму за предстојећу сезону, те су тако наши првотимци одрадили јутарњи, уједно и пети тренинг на припремама на Златибору, што је и једини тренинг данас, будући да су црвено-бели добили прилику да се одморе током остатка дана.

Тренинг је почео сат времена каснију у односу на претходне, а наше момке дочекали су знатно лепши временски услови него јуче, с’ обзиром да је температура била 19 степени. Пре самог изласка на терен, наши првотимци су одрадили неопходна мерења, а потом су дошли на терен, где су наставили са тренажним процесом.

Као што је то био случај и на претходном тренингу, загревање је почело нешто лаганијим темпом. Чувари мреже су као и обично самостално, под командом тренера голмана Бривиа започели тренинг. Посебан акценат био је стављен на рад на координацији, као и на вежбама за јачање руку и рамена. Остатак екипе загревао се на другом делу терена, а поред вежби намењеним јачању руку и рамена, посебно се радило и на равнотежи уз помоћ фитнес лопти.

Након загревања које је трајало петнаест минута, поделили су се у две екипе – црвене и беле. Под будним оком стручног штаба наши момци су радили на организацији напада. Циљ је био да након четири додавања организују и успешно спроведу напад. На овом сегменту игре, активно се радило око тридесет минута, а потом су црвено-бели првотимци прешли на истрчавање одређене дужине. Почели су са истрчавањем дужине од 70 метара, а потом су прешли и на 150 и 200 метара, различитим темпом, у трајању од десет минута. Након завршеног истрчавања, наши момци су прешли на истезање, а потом су тренинг завршили опоравком у леду.

Изабраници Дејана Станковића ће остатак дана провести одмарајући се за предстојеће изазове, а већ сутра вратиће се редовном тренажном процесу и обавезама.

Талентовани фудбалер Владимир Лучић, који је у сезони за нама носио дрес ИМТ-а, истакао је да су тренинзи физички напорни, али и нагласио да је екипа спремна да издржи јак ритам.

На припремама је увек тешко. Напорно се ради, како би играли што боље. Тренинзи су изузетно физички напорни, али издржавамо – почео је Лучић

Дотакао се млади фудбалер и рада са тренером Станковићем, али и напоменуо да очекује прилику.

Мистер савршено ради са нама и труди се што је више могуће. Очекујем да ћу добити шансу и да ће ми пружити неку одређену минутажу, наравно ако је заслужим. На мени је да се докажем и да покажем да могу да останем у Црвеној звезди.

Поменуо је брзоноги нападач и најтеже ствари на тренинзима, али и истакао да екипа вредно ради и прихвата обавезе.

Јуче је било доста тешко када смо играли два на два и три на три, док ми је данас најтеже било истрчавање. Али ипак, све прихватамо и радимо јако.

Говорио је Лучић и о старијим саиграчима који га свакодневно саветују и нагласио да му њихова подршка много значи.

Свакодневно добијам савете од саиграча и никог не бих издвојио. То ми доста помаже – закључио је Лучић.

Претходни текстКК Црвена звезда – Не стављајте нас у исти кош!
Следећи текстНиколић: Враћам се још јачи