Христина Илић предводила Звезду до нове победе у Дунав лиги

111

Ватерполисткиње Црвене звезде оствариле су другу победу на трећем турниру Дунав лиге у Кошицама, пошто су биле боље од Универзитетског тима Велике Британије резултатом 11:7 (4:2, 3:0, 2:3, 2:2).

Црвено-беле су повеле са 2:0 у трећем минуту и ту предност су одржавале до краја првог периода. Капитен Звезде, Христина Илић, већ тада је наговестила своју добру партију, пошто је постигла три гола у првих осам минута. У наставку, односно средином другог периода, Звезда је нанизала још три поготка и стекла убедљиву предност на полувремену (7:2).

Британке у наставку нису успеле озбиљније да припрете и угрозе предност Звезде, која је рутински привела меч крају.

Илић је била најефикаснија са пет голова, док су Андреа Гашић, Јана и Ива Лујић, Татјана Теодоровић и Ана Мамоглу постигле по један погодак.

Данас се екипа Ивана Филипића састаје још са Војводином, док ће у недељу ривали бити Таш 2000 и Олимпија, која је организатор овог турнира у Кошицама.