Звезда „дугом“ до пол позиције пред плеј-оф

48

Кошаркашице Црвене звезде мтс савладале су у заосталој утакмици 16.кола ЖКЛС шабачку Дугу у „Баскет Ситију“ 86-55 (18-21, 24-10, 26-15, 18-9), задржали две победе предности и потврдили прво место пред почетак плеј-офа.

Није било пуно одмора после освајања Купа Милан Цига Васојевић у Нишу, јуниорке су веч јуче биле на паркету а црвено-беле данас наставиле победнички низ. Покушале су Шапчанке да брзим, енергичним почетком и приступом изненаде Црвену звезду и покушају да искористе умор, али осим у првих десет минута, све је ишло по Звездином плану.

Серија 7-0 гошћи уз пет поена Исидоре Трипковић за 2-9 на самом старту, а затим и 6-13 на средини четвртине, Црвена звезда је за нешто више од минут игре неутралисала серијом 8-0, уз две тројке (Наумчев и Катанић), за 14-13 и тајм-аут Вука Степановића. Александра Пуношевац је узвратила са две везане тројке, а на поене Нађе Недељков одговорила је Ерин Хаузер за 18-21 после првих десет минута.

Полако је Црвена звезда успостављала контролу, градиал резултат и врло брзо преломила утакмицу. Период игре кош за кош пратиле су две серије нашег тима. Прва 9-0, а затим и 7-0 у самом финишу. Невена Наумчев је била бржа од сирене, пресекла пас после поена Кендриан Елиот и погодила за три поена за 42-31.

Двоцифрену предност наше девојке нису исуштале до краја, у трећем кварталу су у серијама постизале поене и потпуно сломиле отпор противника, што им је донело и 68-46 пред последњих десет минута. У последњој четвртини се истакла Тамара Чорто лепим продорима и поенима, и Дуња Зечевић у дефанзиви, блокадама. Управо је Дуња Зечевић са пенала донела максималну предност и поставила коначан резултат, 86-55.

Маша Јанковић најефикаснија са 16 поена, близу трипл-дабл учинка била је Александра Катанић: 10 поена, 10 скокова и 8 асистенција. Милина Мишељић је убацила 9 поена, по 8 Тамара Чорто, Невена Наумчев и Кендриан Елиот.

У недељу наш тим очекује меч претпоследњег кола у Хали спортова против црно-белих.

ККЖ Црвена звезда мтс: Елиот 8 (5ск), Наумчев 8 (3ск 1ас 4укл), Чорто 8 (4ск 1ас), Бошњаковић (1ск), Зечевић 3 (4ск 3блк), Катанић 10 (10ск 8ас 2укл), Јанковић 16 (2ск 3ас 1укл), Недељков 7 (7ск 2ас 2укл), Бојовић 6 (1ск 2ас), Мишељић 9 (2ск 5ас 2укл 1блк), Авлијаш 6 (3ск 4ас 1укл), Јовановић 6 (2укл). Тренер: Драган Вуковић.

Претходни текстТема дана | Организација конференције за медије пред дуел Звезде и Ренџерса