Црвено-беле боље од Војводине 021 и други пут у сезони

77

ККЖ Црвена звезда мтс наставила је у победничком ритму по повратку на паркет после репрезентативне паузе. После победе у Вршцу, у оквиру 18.кола у „Баскет Ситију“ шампионке Србије савладале су Војводину 021 и учврстиле се на лидерској позицији, уз утакмицу мање од најближих ривала: 78-62 (27-9, 16-22, 19-15, 16-16).

Агресиван приступ од самог старта је донео нашем тиму двоцифрену предност већ на половини првог периода игре, и умногоме одредио даљи развој утакмице. Серијом 13-0 Црвена звезда је имала 17-3 на истеку 5.минута меча, до краја је из игре за Војводину 021 погодила само Владана Вујисић, док је Жаклина Јанковић била прецизна са пенала, а Звезда мини серијом 5-0, из тројку Јелене Јовановић завршила у стилу први период игре 27-9.

Војводина 021 је одговорила у другој четвртини, разиграла се Сара Лумис, у серији 9-0 убацила седам поена, уз тројку, Драган Вуковић покушао на тајм-ауту да пробуди свој тим, што је допринело да Невена Наумчев тројком прекине серију гошћи, 30-18. Укупном серијом 13-3 Војводина 021 је успела да смањи минус испод двоцифрене разлике, али је Црвена звезда успела да буде на „сигурном одстојању“ пред одмор после сигурне реализације пенала Нађе Недељков и Јелене Јовановић, 43-31.

У трећем кварталу, Црвена звезда није дозволила пад у игри као у Вршцу, већ је серијом 8-0 коју је покренула са пет везаних поена Кендриан Елиот отишла на 20 поена разлике (53-33), и утакмица је била у рукама шампиона Србије до краја. Чарна Прокић је била усамљена у редовима Војводине 021, Звезда контролисала +20 до финиша када су гошће мини серијом смањиле на 62-46 пред последњих 10 минута.

Војводина 021 је успела да продужи серију између две четвртине на 8-0, али је одмах реаговао Драган Вуковић тајм-аутом. Нису гошће озбиљније угрозиле вођство нашег тима, и поред серије Жаклине Јанковић од 6-0 за 68-59, Звезда је одговорила истом мером Невена Наумчев тројком потврдила 16. победу у шампионату. Тако су црвено-беле и завршиле утакмицу: Милина Мишељић прецизна за три поена и коначних 78-62.

Маша Јанковић са 19 поена најефикаснија у победничком тиму, Јелена Јовановић је убацила 11, Кендриан Елиот остварила дабл-дабл: 10 поена и 10 скокова, 10 поена је убацила и Невена Наумчев.

Црвену звезду очекује дуел осмине финала Купа Србије против Рудара у Бору, а затим и дуел у Нишу, против Студента у оквиру 19.кола ЖКЛС.

ККЖ Црвена звезда мтс: Елиот 10 (10ск 2ас 1укл 2укл), Наумчев 10 (1ск 1ас), Чорто 2, Зечевић, Катанић 8 (4ск 4ас 4укл), Спасовски, Јанковић 19 (8ск 3ас 5укл 1блк), Недељков 7 (1ск 1ас), Бојовић 2 (5ск), Мишељић 7 (2ск 3ас), Авлијаш 2, Јовановић 11 (2ск 2ас 1укл). Тренер: Драган Вуковић.