Првенство Србије обележили рекорди у спринту

117
Извор: Димитрије Васиљевић/Instagram: samo_dimitrije

Атлетичари Србије у конкуренцији сениора и сениорки отворили су нови атлетски стадион у Краљеву првенством државе у тој категорији.

Тежину такмичења додатно је повећала чињеница да је ово било и изборно за предстојећи Куп Европе на Кипру, који се одржава за две недеље.

Фактора за мотивацију је било и више него довољо, те су и резултати били на сјајном нивоу. Нови татран је изгледа највише пријао нашим спринтерима, па су и махом постизали личне рекорде.

Првог дана такмичења, Милана Тринанић истрчала је лични рекорд на 100 метара. Након квалификационих 11.75, у финалу је истрчала 11.46 секунди и освојила сребрну медаљу.

Четврто место у финалу освојила је Тамара Вулетић са личним рекордом од 12.01 секунди.

Квалификације на 100 метара код сениора нису толико наслућивале вансеријско финале, али оно се ипак десило. Сви финалисти су истрчали трку испод 11 секунди, што се у Србији није одавно десило.

Звездини атлетичари заузели су места од треће до седме позиције. Једини је медаљу освојио Стефан Михајлов, који наставља за бележи личне рекорде из трке у трку. Бронзану медаљу освојио је са 10.57 секунди.

Четврти је био Немања Булајић са 10.73, пети Филип Иштвановић са 10.78 и оствареним личним рекордом након пет година.

Спаринг партнери Миодраг Тресовић и Марко Тасић такође су истрчали личне рекорде са 10.88 и 10.91 секунди.

Злато у бацању кугле освојио је непобедиви Армин Синанчевић. Актуелни државни и балкански рекорд бацио је куглу у послењој серији 20.74 метара.

Млади препонаш Богдан Видојковић, такође је био још један Звездаш који је прошао у финале са 10.98 секунди, али није у њему наступио. Оно што је десило пре трка на 100 метара било је много важније, а то је испуњена норма на 110 метара препоне за Европско и Светско такмичење у категорији старијих јуниора са 14.14 секунди.

Сребрну медаљу на 400 метара освојила је Тијана Јапунџић у времену 55.61, која је водила готово целу трку. На дупло крајоћ деници бронзу је освојила са 25.03.

Катарина Милосављевић двострука је освајачица медаља на државном, прво је освојила бронзу на 1500 метара са 4:42.07, док је на дупно дужој деоници била друга са 10:00.18

Бронзану медаљу у бацању копља освојила је Ивана Ђурић са 43.74 метра, који је остварила у четвтој серији.

Две медаље на 400 метара освоји су Звездини сениори Иван Марковић и Милош Радојичић. Иван је сребо узео са 48.34, док је Милош био бронзани са 48.49 секунди.

Други дан Првенства Србије

Бацачица кладива Александра Ивановић одбранила је титулу државне првакиње са 56.71 метара, који је постигла у послењној серији и за нестварних 20 метара била испред другопласиране такмичарке.

У финалу на 200 метара опет је преплавила црвено-бела боја. Сребрну медаљу освојио је Иван Марковић са 22.03, док је бронзу освојио Стефан Михајлов са 22.18 секунди.

Сребрна медаља Лидији Ђокић на 400 метара препоне испала је за једну стонику. Бронза јој је припала са 1:05.24.

Титулу је на 400 метара препоне одбранио Милош Марковић са 54.23, док је лични рекорд у финалној трци истрчао Никола Ковачевић са 54.51 секунди.

Николина Мандић у сјајој трци на 800 метара освојила је бронзану медаљу са 2:07.75.

Такође бронзану медаљу освојио је Милош Милосављевић, али на 3000 метара стипл са 9:27.05.

Црвена звезда била је апсолутни победник свих штафета у обе конкуренције. Првог дана жене су биле прве на 4×100 метара са 46.88 у саставу Вања Дрча, Тијана Јапунџић, Тамара Вулетић и Милана Тирнанић.

Док су сениори били први са 41.49 у саставу Немања Булајић, Филип Иштвановић, Миодраг Тресовић и Стефан Михајлов.

На 4×400 метара жене су биле прве са 3:52.02 у саставу Катарина Тмушић, Дајана Петковић, Николина Мандић и Тијана Јапунџић.

Победничку мушску штафету чинили су Милош Радојичић, Милош Марковић, Никола Ковачевић и Иван Марковић, а истрчали су је за 3:22.95.

Честитамо свим атлетичарима и њиховим тренерима на постигнутим резулатима и желимо им пуно успеха у наставку сезоне.

Незванични резултати Првенства Србије за сениоре/ке.