Млађе јуниорке екипне шампионке Србије, јуниори четврти

98

Атлетски клуб Црвена звезда има најбољу женску екипу у категорији млађих јуниорки. Она је успела то да потврди на Екипном првенству Србије.

Једина атлетичарка која је трку на 100 метара препоне истрчала испод 15 секунди, била је Ана Лазаревић са сјајних 14.49 секунди.

Тамара Ивковић са готово три метра разлике победила је бацању копља са даљином од 39.25 метара.

Друга на 100 метара била је Ксенија Зорановић са одличних 12.63 секунди.

Такође друга, али на 400 метара била је Јована Милошевић која је истрчала 58.55 секунди.

Изненађујући наступ Ане Лазаревић на 800 метара, која је успела да освоји треће место у времену 2:19.52.

Мира Вукмировић са висином 1.60 била је трећепласирана у скоку увис.

Јована Мићић заузела је четврту позицију у дисциплини скок удаљ са резулататом 5.18 метара.

Тамара Ивковић бацила је куглу 9.28 метара, довољно за девету позицију.

Прве у својој групи, али другопласиране у укупном пласману штафета 4×100 метара у саставу Лена Милинковић, Јована Милошевић, Вања Дрча и Ксенија Зорановић истрчале су 48.82 секунди.

Млађе јуниорке победиле су са укупном резултатом од 7.660 бодова.

Јуниорима четврта позиција

Матеја Сандић био је другопласирани у својој групи, изгубивши за две стотинке трку. На крају резултат 14.59 секунди на 110 метара препоне.

Александар Мићић победио је у својој групи са 11.25 секунди на 100 метара, али укупно био други.

Ђорђе Савковић заузео је друго место на 3000 метара са 10.22.40

Вукашин Недимовић био је трећепласирани на 800 метара са 2:12.83.

Михаило Киш био је шести на 400 метара са 54.33 секунди.

Прескочена висина која је Петру Андровићу донела трећу позицију је 1.75. Он се такође такмичио и у бацању копља и био осми са 38.81 метара.

Мушка штафета на 4×100 метара у саставу Александар Камаљевић, Матеја Сандић, Петар Андровић и Александар Мићић победила је резултатом 44.46 секунди.

Јуниори су укупно освојили 5.800 бодова.