Звезда убедљива против домаћина, против Радничког за финале

75

Пионирска селекција ККЖ Црвена звезда Комбанк убедљиво је савладала у четвртфиналу завршног турнира Првенства Србије у Нишу, домаћу екипу Студента 91-40 (17-11, 22-8, 28-7, 24-14) и обезбедила пласман у полуфинале.

Селекција тренера Ружице Карић је у другој четвртини преломила утакмицу, а у наставку потврдила убедљиву победу. Осим почетне предности (4-7, 5.минут), домаћа екипа није озбиљније угрозила Звездину предност, која је расла из минута у минут. Преокрет је донела мини серијом Дуња Стојановић, Вања Дракул поенима у финишу потврдила 17-11 за крај првих десет минута.

У другом периоду, Црвена звезда је предвођена Анђелом Данић, у серијом 14-0 у потпуности преузелу контролу над утакмицом и практично преломила сусрет у своју корист. Невена Ђурић је поенима завршила прво полувреме, које је припало Звезди резултатом 39-19.

Студент је постигао прве поене на старту трећег квартала, а затим је Звезда фуриозном серијом 26-0 обезбедила своје место у полуфиналу. Пред последњих десет минута изабранице Ружице Карић су имале 67-25, и већ у том тренутку су све играчице добиле прилику.

У последњој деоници, разлика је расла до коначних 91-40. Најефикаснија са 18 поена била је Анђела Данић, Тара Дацић је остварила дабл-дабл: 12 поена и 11 скокова, Јана Зечевић је убацила 11, по 10 Дуња Стојановић и Мина Ђурђевић.

Сутра од 16.30 црвено-беле девојчице за финале играће против вршњакиња из Крагујевца, екипе Радничког. Раднички је био успешнији од Врбаса у последњем четвртфиналном пару (62-30), док први полуфинални пар чине Визура и Арт Баскет.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Данић 18 (3ск 6ас 5укл 1блк), Ковачевић 2 (2укл), Стојановић 10 (4ск 3ас 6укл), Ђурић 2 (6ск), Зечевић 11 (9ск), Цветковић (2ск), Рађеновић 7 (10ск 4ас 2укл), Тешић 7 (2ск 2ас), Дракул 8 (3ск), Крсмановић 4 (4ск), Ђурђевић 10 (7ск 5укл), Дацић 12 (11ск 4ас 1укл 1блк). Тренер: Ружица Карић

Претходни текстКатаи: Поносан због јубилеја