Сениорски митинзи Српског Атлетског Савеза

119

Појединачно првенство Србије за сениоре и сениорке је за мање од месец дана, провера форме већ је увелико у јеку. Како би се сениори што боље спремили, Српски Атлетиски Савез одлучио је да им у томе помогне „Сениорским митинзима“.

„Први атлетски митинг“ одржан је у Сремској Митровици, а на програму су биле спринтерске дисциплине. На старту прве могло је доћи и до забуне, јер се из даљине по боји дресова чинило као да је у питању Звездинг митинг, али драго нам је био велики одзив Звездиних атлетичара.

У узбудљивој трци на 100 метара Немања Булајић истрчао је 10.92 секунди, док су остали Звездини атлетичари кроз циљ прошли у свега три стотинке разлике. Стефан Михајлов истрчао је 11.04, Стефан Каљуш 11.05, Миодраг Тресовић такође 11.05, док је Филип Иштвановић истрчао 11.07 секунди.

У другој групи пулени Мирјане Стојановић заузели су прве две позиције. Марко Тасић био је први са 11.06, док је Иван Марковић истрчао 11.18. Урош Дубајчић био је пети са 11.65 секунди.

У женској конкуренцији виђена је једна од најбжих трка икада у Србији јер је Саломе Кора из Швајцарске трчала 11.37 секунди. Одлична конкуренција управо је и била мотив за Тамару Вулетћ и Тијану Јапунџић да сјајно отоворе своју сезону на 100 метара. Вулејић је истрчала 11.21 секунди, док је Јапунџићева забележила нови лични рекорд 12.25 секунди.

У трци на 200 метара, њих две су само замениле улоге. Тијана је истрчала 24.75, док је Тамара трку завршила са 25.28 секунди. Ксенија Зорановић је у истој групи била шеста са 26.09, а Катарина Тмушић позицију иза ње са 26.30 секунди.

Булајић Немања био је најбржи и на 200 метара са резултатом 22.27, док је само три стотинке иза био Иван Марковић. Црвене дресове у групи употпунили су и Миодраг Тресовић, који је истрчао 22.32, Филип Иштвановић са 22.52 и Стефан Михајлнов са резултатом 22.55 секунди.

И трка на 400 метара била је претежно у црвено-белим бојама.

Стефан Каљуш био је другопласирани и истрчао 49.72 , Лука Олујић је био трећи са 49.89, Милош Радојковић четврти са 50.09, Никола Ковачевић пети са 50.60, док је Милош Марковић био шестопласирани са 50.84 секунди.

Други митинг Српског Атлетског Савеза

На програму другог митинга биле су само дисциплине 800 и 1500 метара.

Звездине представнице учествовале су у краћој дисциплини.

Николина Мандић у фото-финишу изборила је победу резултатом 2:12.20, док је Катарина Милосављевић истрчала 2:16.59 и трку завршила на шестој позицији.

Честитамо свим атлетичарима на сјајним резултатима и желимо им бржа и бржа времена из трке у трку.