Црвено-бели стекли предност у плеј-офу

56

Ватерполисти Црвене звезде савладали су „вечитог ривала“ у првом мечу четвртфинала плеј-офа Суперлиге на базену на Бањици 12:6 (3:0, 4:1, 1:2, 4:3) и стекли предност пред реванш меч за седам дана.

Црвено-бели су већ након првог полувремена имали високих 7:1 на свом конту, и већ тада урадили велики део посла. Танкосић, Басара и Шимицу су донели три гола разлике након осам минута игре, што је умногоме олакшало ток меча по наш тим у наставку. У другом периоду игре Звезда је наставила серију до 7:0, Вукићевић је био прецизан два пута, Милојевић и Шулц по једном, а Стефан Митровић постигао први гол за свој тим на истеку времена.

У трећем кварталу, екипа Милоша Королије је смањила минус за један гол у финишу преко Чабрила, да би Црвена звезда потврдила победу у голеади у последњих осам минута. Гаврил Суботић је са два везана гола вратио плус шест, разлику коју су потврдили Танкосић и Вукићевић за крај.

Управо је капитен Милош Вукићевић био најефикаснији са три гола, по два су постигли Вељко Танкосић и Гаврил Суботић.

Реванш меч је на програму 5.маја на 25.мају.

Четвртфинале први меч, плеј-оф

ПАРТИЗАН – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 6:12 (0:3, 1:4, 2:1, 3:4)

Београд, базен: Бањица. Без гледалаца. Судије: Раковић и Виријевић. Искључења: Партизан 13, Црвена звезда 13. Петерци: Партизан 1(1), Црвена звезда 1(1)

ПАРТИЗАН: Булајић, Чабрило 3, Бараћ, Нешић, Гак, Јакшић, Вергара 2, Рикардо, Божовић, Аксентијевић, Андрин, Митровић 1, Белопавловић, Бућан. Тренер: Милош Королија

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишовић, Танкосић 2, Касум, Марковић, Суботић 2(1), Милојевић 1, Шулц 1, Басара 1, Рађен, Вукићевић 3, Шимицу 1, Радовић, Алексић, Смиљевић 1. Тренер: Александар Филиповић

Претходни текст„Pick `N` Talk“: Небојша Илић „легенда“
Следећи текстЈуниорке против Параћина у четвртфиналу завршног турнира Првенства Србије