Црвено-бели успешни на БИР-у

18

Прошлог викенда у престоници Србије је одржана традиционална Београдска интернационална регата (БИР) Трофеј Београда, коју заједнички организују Веслачки савез Србије, уз подршку Министарства омладине и спорта и Веслачки савез Београда, уз подршку Секретаријата за омладину и спорт Града Београда и ЈП Ада Циганлија.

Веслачи Црвене звезде остварили су запажене резултате и оставили одличан утисак.

Први дан београдске интернационалне регате, освајачи медаља:

Четверац скул, кадеткиње – Александра Крстић и Сара Петровић у комбинацији са девојкама из Графичара – 2. место
Двојац, јуниори – Виктор Поповић и Предраг Цветковић – 2. место
Двојац, кадети – Филип Милановић у комбинацији са вршњаком из Графичара – 1. место
Четверац скул, пионирке – Лана Маринковић у комбинацији са Графичаром и Галебом – 2. место
Дубл скул, пионири – Огњен Тодоровић и Лука Маричић – 3. место
Скиф, пионири – Милан Цветковић – 1. место
Скиф, ветерани – Милош Кузман и Михајло Вујасиновић – 1. место у својим старосним категоријама
Скиф, сениорке – Елена Сладојевић – 3. место
Четверац скул, јуниорке – Уна Илић и Исодора Ђуровић у комбинацији са веслачицама из Данубиуса и Бегеја – 2. место и Софија Коцановић – у комбинацији са Графичаром – 3. место
Четверац, сениори – Стефан Лековић, Павле Аћимовић, Никола Стеванић и Озрен Петровић – 2. место

Други дан Београдске интернационалне регате, освајачи медаља:

Дубл скул, сениорке – Елена Сладојевић и Ива Лазић – 2. место
Двојац, сениорке – Дора Јовичић и Ника Јовичић – 1. место
Четверац скул, јуниори – Ђорђе Илић у комбинацији са Данубиусовим јуниорима – 3. место
Четверац скул, пионири – Марко Латиновић, Милан Стевановић, Александар Бућан и Лука Маричић – 2. место
Скиф, пионирке – Лана Маринковић – 1. место, Сара Витезовић – 3. место
Четверац, јуниори – Алекса Мохора, Павле Аћимовић, Предраг Цветковић и Виктор Поповић – 2. место
Четверац скул, кадети – Богдан Ђурковић и Филип Милановић у комбинацији са момцима из Графичара – 2. место
Дубл скул, кадеткиње – Лена Јовановић и Ана Царевић – 1. место
Дубл скул, кадеткиње – Сара Петровић, Александра Крстић – 3. место
Дубл скул, јуниорке – Исидора Ђуровић, Уна Илић – 2. место

Такође, треба истаћи и посаде пионирског четверца скул која је заузела 4. место у финалу, свега 2 секунде иза првопласиране посаде (Драгош Тулимировић, Игор Гверић, Огњен Тодоровић и Милан Цветковић), јуниорки у финалу скифа (Мина Петровић и Софија Коцановић), комбиновановану посаду јуниорског дубл скула (Никола Љуна) и кадетске посаде четверца без кормилара и осмерца.