Кадеткиње на победу од првог места пред завршни турнир

70

Кадетска селекција ККЖ Црвена звезда Комбанк убедљиво је забележила 19. победу против гошћи из Лесковца, екипе Хисара 87-45 (29-6, 21-14, 20-11, 17-14). Црвено-беле и математички једна победа дели од обезбеђивања првог места пред завршни турнир.

Није тренер Немања Планојевић дозволио опуштање у дуелу у којем су Звездине девојке биле апсолутни фаворит, ни поред напорног темпа и чињенице да је имао на располагању свега десет девојака у ростеру. Црвено-беле су серијом 15-0 отвориле утакмицу, имале велики број зицера да већ у првом периоду игре практично реше питање победника. Гошће из Лесковца су у 6.минуту са пенала постигле прве поене, а четвртину поенима завршила Тамара Ромчевић, која је постигла 10 од 29 поена своје екипе у првих десет минута, 29-6.

И у наставку, црвено-беле су контролисале дешавања на паркету, мини серијама повишавале разлику до 30 поена, колико је износила на полувремену, 50-20.

У трећем кварталу, Звездине девојке су потврдиле тријумф и пред последњих десет минута имале 70-31 на свом конту, а у последњој четвртини тренер Планојевић је искористио развој ситуације и пружио прилику свим девојкама. Све девојке су се уписале у листу стрелаца, њих четири су имале двоцифрени учинак, а Настја Прванов је постигла свој први поен. На крају, убедљив тријумф 87-45.

Тамара Ромчевић је наставила са одличним издањима, нови дабл-дабл учинак: 25 поена, 10 скокова, уз индекс корисности 35. Пратила је Ана Милановић са 14 поена, Јована Јевтовић је такође остварила дабл-дабл: по 10 поена и скокова, а исти број поена је убацила и Теодора Ивановић. Дуња Зечевић је ухватила 13 лопти.

Црвено-беле у наредном колу очекује дуел против Арт Баскета, и прилика и да математички потврде прву позицију, која ће сасвим изгледно припасти нашем тиму.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Кнежевић 9 (5ск 2укл), Улемек 6 (2ск 2ас 1укл), Васиљевић 2 (6ас 1укл), Ивановић 10 (4ск 2ас 1укл), Прванов 1 (1укл), Зечевић 8 (13ск 1укл 5блк), Вукша 2 (2ск), Милановић 14 (6ск 4ас), Јевтовић 10 (10ск 4ас 3укл 2блк), Ромчевић 25 (10ск 4ас 3укл 1блк). Тренер: Немања Планојевић