Звездиним „Новогодишњим митингом“ завршена такмичарска 2020. година

71

Атлетски клуб Црвена звезда био је домаћин „Новогодишњег митинга“, последњег у 2020. години и првог у зимској сезони која следи. Узбудљиве трке на 60 метара, одлични хитци у бацању кугле и лични рекорди виђени су скоро у свим категотијама.

Сениори су нам на 60 метара приредили неизвесну трку. Страхиња Јованчевић истрчао је лични рекорд у времену 6.83 секудни, испустивши победу за само једну стотоку, која је припала члану Београдског Атлетског клуба, Алекси Кијановићу. Треће место заузео је Михајло Мандић 6.96 секунди.

Јованчевић је неколико пута показао колико су скакачи удаљ брзи, али данас је Јасмин Халили показао колико скакчи увис могу да развију максималну брзину. Он је у квалификацијама на 60 метара победио у својој групи са 7.09, док је у финалу за сениоре истрчао 7.07 и заузео пето место.

Сјајно отварање сезоне приредила је и Милана Тирнанић. Она је у успела одлично да парира једној од најбржих спринтерки Европе и репрезентативки Швајцарске, Саломе Кори, која је победила на 60 метара са 7.34, док је Тирнанићева истрчала 7.44 секудни. Трећепласирана била је Тамара Вулетић у времену 7.60.

Двобој два Стефана, Михајлова и Каљуша, у финалу на 60 метара за јуниоре данас је изостао због Каљушеве дисквалификације. Он је у квалификацијама истрчао 7.11 секунди. Стефан Михајлов убедљиво је дошао до победе, са скоро 20 стотинки предности и сезону отворио са 7.08 секунди.

У конкуренцији јуниорки на 60 метара, све три медаље освојиле су Звездине атлетичарке. Килибарда Ана освојила је злато са 8.12 секунди, Петровић Уна сребро са 8.34, а бронзу Коџић Ивона са 8.35 секунди.

Граници од 19 метара данас се више него икада раније приближио Вељко Недељковић, хитцем од 18.94 метара. Сјајну конкуренцију пружио му је Асмир Колашинац, чији је победнички хитац износио 20.53 метара.

Трке на 200 и 400 метара

Тијана Јапунџић двоструком на 200 и 400 метара отворила је зимску сезону. Краћу деоницу је истрчала за 25.23, а дужу за 56.59 секунди.

Другопласирана у трци на 200 метара била је Тамара Вулетић са 25.53, док је Тмушић Катарина личним рекордом освојила бронзу са 25.90.

Милош Радојковић окитио се са два сребра. Прво је на 200 метра истрчао 22.46, а потом на 400 метара 49.40 секунди. Злато је освојио Јован Стојоски поправивши свој државни рекорд Северне Македоније на 21.97 секунд. Док је Булајић Немања бронзу освоји у времену 22.77.

Успешну зимску сезону наговестио је и Василије Радивојша, које је освојио бронзану медаљу у трци на 400 метара резултатом 50.13 секудни.

Скакачке дисциплине

Делић Јовани припао је двобој на скоку увис. Она је прекочивши висину од 170 центиметара била боља од чланице Војводине, Марине Живковић која је прескочила 167.

Тучић Ивана победица је скока удаљ за сенорке са 5.10 метара, док је мушкој конкуренцији са 7.10 најбољи био Милош Шолаја.

У дисциплини троскок најдаље скокове имали су Лука Радојичић за сениоре са 13.75 и Ивана Огњановић са 11.93 метара.