Десети тријумф у Првој лиги

39

Црвено-беле савладале Дугу 72-38 (17-8, 13-15, 26-7, 16-8), у првом мечу 13.кола Прве женске лиге Србије у “Баскет Ситију”, и оствариле десети тријумф, уз две заостале утакмице.

После двонедељне паузе условљене епидемиолошком ситуацијом вратиле су се на паркет црвено-беле девојке и оствариле нови тријумф. Звезда је и други пут у сезони била успешније од шабачке Дуге.

За Црвену звезду је дебитовала Ана Милановић, док се после дуге паузе због повреде вратила и Катарина Дешић.

Јак отпор су пружиле Шапчанке у првом полувремену. Одлично су ушле у меч и повеле серијом 5-0, коју су анулирале Маша Јанковић и Нађа Недељков, да би Јозићева другом тројком за свој тим на средини првог периода донела ново вођство, (5-8). Одбиле су налет црвено-беле, креирале серију 12-0 и првих десет минута решиле у своју корист 17-8.

Продужила је Звездину серију Марија Авлијаш, коју је прекинула Рената Степановић тројком, а Милица Бојовић погодила уз фаул и донела прву двоцифрену предност, (22-11). Одлична реализација шута ван линије 6,75 гошћи је допринела серији 12-2 која је Дуги донела резултатски повратак, 24-23. Нису дозволиле и преокрет изабранице Драгана Вуковића, Звезда је прво полувреме завршила серијом 6-0, 30-23.

У трећој четвртини Звезда ломи противнике, тако је било и сада. Серија 6-0 је постала 16-0 већ после 1:30 у наставку, (40-23). Током четвртине Црвена звезда је још једном великом серијом (11-0) преломила утакмицу, није дозволила противнику поене из игре до краја четвртине, укупно пет минута када је погодила са пенала Јозићева, а Марија Авлијаш својом ролом потврдила 56-30 пред последњих десет минута.

У последњем кварталу није било промена, тренер Драган Вуковић је пружио прилику за минутажу свим играчицама. Звезда је у серијама постизала поене и повећавала разлику до максималних 36 поена, а коначан резултат поставила је Ђукановићева 72-38. Црвена звезда је лидер на забели са скором 10-1 и две заостале утакмице.

Најефикаснија са 17 поена Ивана Катанић, по 11 су убациле Маша Јанковић и Марија Авлијаш, по 9 Милица Бојовић и Нађа Недељков.

Наредне недеље Црвену звезду очекују два дуела. У уторак већ Спартак је противник у “Баскет Ситију” у заосталом мечу 10.кола, а затим у петак следи пут у Краљево.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Наумчев 7 (3ск 5укл), Дешић, Катанић 17 (4ск 5ас 6укл), Милановић 2 (4ск), Бошњаковић, Каписода, Деурић 2 (5ск 2ас), Јанковић 11 (2ск 2ас 2укл 2блк), Недељков 9 (7ск 1укл), Бојовић 9 (5ск 5ас), Авлијаш 11 (5ск 1укл 1блк), Зечевић 4 (3ск 3блк). Тренер: Драган Вуковић.