Насловна Женска кошарка Наставак победничког низа у Новом Саду

Наставак победничког низа у Новом Саду

48

Кошаркашице Црвене звезде лако су стигле до девете победе у Првој женској лиги Србије у Новом Саду против домаће Новосадске ЖКА у “Спенсу”, 83-48 (25-12, 20-13, 20-9, 18-14).

Црвено-беле су практично у првом полувремену отклониле све сумње око победника сусрета, када су на свом конту имале 20 поена разлике. Осим у првој четвртини када је екипа Весне Џувер имала резултатски прикључак, а Црвена звезда серијом 11-0 стигла до предности и одлепила се, није домаћи тим успевао да парира, (12-25).

Друга четвртина је донела исти однос снага, Звезда је у серијама повећавала предност и контролисала дешавања на паркету. На одмор се отишло са убедљивих 25-45 у корист нашег тима, поенима капитена Иване Катанић.

Није било промена у игри ни у наставку. Доста чвршће су заиграле у одбрани изабранице Драгана Вуковића, серијом 11-0 обезбедиле високу и мирну предност пред последњих десет минута, 34-65.

Тренер Драган Вуковић је искористио прилику да пружи шансу свим играчицама у последњих десет минута. Црвена звезда је стигла до максималних +39 (42-81), а домаћи тим серијом 6-0 у финишу успео да смањи минус до коначних 48-83.

Најефикаснија је била капитен Ивана Катанић са 22 поена, пратиле су је Нађа Недељков са 15 и Маша Јанковић са 14.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Наумчев 9 (2ас), Катанић 22 (4ск 3ас 5укл), Бошњаковић, Каписода, Деурић, Спасовски 3 (3ск 1укл), Јанковић 14 (5ск), Недељков 15 (2ск 2укл), Ристић, Бојовић 9 (5ск 4ас 2улк), Авлијаш 5 (3ск 2укл 1блк), Зечевић 6 (5ск 1укл 2блк). Тренер: Драган Вуковић