Убедљив старт кадеткиња

163

Кадеткиње ККЖ Црвена звезда успешно су стартовале у новој сезони, убедљивим тријумфом у дворани „Баскет Сити“ против екипе Срема, 90-37 (21-12, 27-12, 25-7, 17-6).

После успешно одрађеног квалификационог турнира у Обреновцу, на којем су и најталентованије пионирке добиле прилику, овог викенда је и званично започела нова сезона у млађим категоријама.

Генерација девојака рођених 2004.године и млађе, које предводи Немања Планојевић, у првом полувремену је већ отклонила сумње око победника сусрета. Предвођене Дуњом Зечевић и Јованом Спасовски у првих пет минута су стигле до двоцифрене предности захваљујући серији 13-0 и први период игре решиле у своју корист, 21-12.

У другом периоду гошће из Сремске Митровице су покушале да изненаде Црвену звезду, успеле да смање минус на шест поена (26-20), али су Звездине наде озбиљно схватиле претњу и одбиле налет противника. Симона Матић је разигравала саиграчице, Тамара Ромчевић осигурала контролу скока, а тандем Зечевић&Спасовски већ у првом полувремену имао двоцифрен учинак. На одмор између два полувремена се отишло са 48-24 за Звезду.

Трећи период је само потврдио питање победника. Звезда је допустила противнику само седам поена, а на другој страни су црвено-беле у серијама постизале поене и повећавале разлику, која је пред последњи квартал износила +42, (73-31).

У последњих десет минута, тренер Планојевић је пружио шансу свим играчицама, а Симона Матић је комплетирала дабл-дабл учинак. На крају, убедљива победа Црвене звезде 90-37.

Јована Спасовски је убацила 21 поен, Дуња Зечевић 17, Тара Дацић 14, а Симона Матић уз 10 поена додала и 11 асистенција, уз 8 освојених лопти.

У наредном колу, Звезда гостује Краљеву.

ККЖ Црвена звезда: Данић 2, Улемек 4, Васиљевић 7 (5ас), Јанковић 3, Зечевић 17 (7ск 4блк), Матић 10 (6ск 11ас 8укл), Спасовски 21 (5ас 6укл), Ромчевић 8 (9ск), Ђурђевић, Дракул, Дацић 14, Вукша. Тренер: Немања Планојевић.

Претходни текстПрви тријумф рукометашица, Тамара Јелић одбранила победу!