Звезда после преокрета боља од сплитског Јадрана

29

У првом колу финалног турнира Регионалне лиге за ватерполисткиње, Црвена звезда је победила сплитски Јадран резултатом 14:11 (4:5, 2:4, 5:1, 3:1). Црвено-беле данас од 19 сати и 30 минута играју са екипом Младости, која је била боља од Палилуле 16:15.

Јадран је водио 4:2 у првој четвртини, док је преко Домине Бутић почетком друге четвртине стигао до 7:4, а Ивана и Јелена Бутић су увећале предност на 9:5. Звезда је на полувремену губила 9:6, а тада су се разиграле Андреа Гашић и Христина Илић, које су донеле изједначење, да би у последњим секундама трећег периода за 11:10 погодила Марија Мијушковић.

Расположена Ања Мишковић је са два гола донела Звезди предност од 13:10, док је тачку на утакмицу ставила Андреа Гашић својим шестим голом. Она је била и најефикаснија, док су Христина Илић и Ања Мишковић додале по три, а Тијана Јаковљевић и Марија Мијушковић по један погодак.