Звезда поражена у финалу плеј-офа

146

Ватерполисти Црвене звезде поражени су у мајсторици финалне серије плеј-офа Суперлиге Србије од Шапца резултатом 10:9.

Пред пуним трибинама Градског базена у Шапцу наши ватерполисти нису успели да направе подвиг. Имали су заостатак од четири гола средином треће четвртине, надокнадили су минус у самој завршници, али су 15 секунди пре краја меча примили погодак и изгубили.

Црвено-бели на почетку меча долазе до вођства након што је Васић искористио петерац. Домаћи су преко Вучинића изједначили на 1:1. Звезда поново долази до вођства када је Шулц искористио играча више, а исти играч из брзог контра напада повећава вођство нашег тима на 3:1. Ипак, Шапчани са два брза гола долазе до новог изједначења, а голом Танкосића црвено-бели стижу до нове предности. Домаћи у следећем нападу преко Тохоља долазе до егала 4:4, а онда је уследио прекид од двадесетак минута који није пријао нашим ватерполистима. Шабац преокреће резултат у своју корист и на полувреме одлази са вођством од 5:4.

На почетку трећег периода игре Васић није искористио још један петерац за наш тим, а домаћи потом постижу три везана гола и стижу до велике предности од 8:4. Екипе су потом постигле по гол, а Танкосић смањује на 9:6 из новог петерца. Звезда смањује головима Шулца почетком последње четвртине на 9:8. Црвено-бели у последњем минуту користе играча више и преко Васића долазе до изједначења. Домаћи голом Рогача 15 секунди пре краја меча поново долазе до предности и победе од 10:9.

Најефикаснији на мечу био је Кристијан Шулц са 4 гола. Вељко Танкосић је постигао три поготка, а Душан Васић два.

Ватерполисти Шапца освојили су своју прву титулу шампиона државе.

ШАБАЦ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 10:9 (1:1, 4:3, 4:2, 1:3)

Градски базен. Гледалаца 1500. Судије: Путниковић и Станојевић. Играч више: Шабац 6 (1), Црвена звезда 11 (4). Петерци: Црвена звезда 3 (2)

ШАБАЦ: Пијетловић, Ераковић 2, Марковић, Репановић, Тохољ 2, Велкић, Рогач 1, Лукић, Јанковић 1, Вучинић 3, Илић, Васовић, Вукадиновић, Петровски 1. Тренер: Мировић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Краљ, Танкосић 3, Максимовић, Бурсаћ, Перковић, Васић 2, Битадзе, Жежељ, Илић, Поповић, Шулц 4, Радовић, Тодоровски, Љубеновић. Тренер: Филиповић.