Црвена звезда одбранила Куп Србије!

107

Рагбисти Црвене звезде су у финалу Купа Србије у Нишу на терену СЦ Чаир пред око 150 гледалаца савладали домаћи Раднички са 42:12 (12:6). Овом победом Звезда је по трећи пут дошла до трофеја у Купу Србије, а други пут заредом.

Раднички је пружио солидан отпор, поготово у првом полувремену када су најпре у 15. минуту дошли у вођство, али је Звезда ипак до краја првог полувремена успева да прекрене резултат и да на одмор оде са предношћу од 12:6.

У другом полувремену црвено-бели су потпуно надиграли ривала који није успео озбиљније да угрози вођство нашег тима. На крају убедљива и заслужена победа Црвене звезде која је славила резултатом 42:12 и домогла се свог 3. пехара Купа Србије.

Раднички Ниш – Црвена звезда 12:42 (6:12)

Ниш 26.05.2019. Стадион: СЦ Чаир. Гледалаца: 150. Судија: Радослав Новаковић (Београд). Црвени картони: Раднички Ниш (Стефан Јовановић 58′, Александар Илић 80′) Црвена звеза (Милош Зоговић 80′).

Поени за Раднички Ниш: 2 есеја – 15′ и 58′. Голови: 2/2.

Поени за Црвену звезду: 7 есеја – 23′, 35′, 45′, 53′, 63′, 67′, 79′. Голови: 7/7

Раднички Ниш: Стефан Јовановић, Ђорђе Стефановић, Стефан Арсић, Бојан Анђелковић, Милош Тамбурић, Милош Миљковић, Ђорђе Стошић, Александар Илић, Милош Сташин, Александар Стошић, Марко Миленковић, Михајло Јовић, Лазар Живковић. Резерве: Иван Пантић, Марко Ђук, Марко Тодоровић, Бојан Јекић.

Црвена звезда: Милош Зоговић, Илија Крстић, Никша Унковић, Петар Милановић, Никола Ђурић, Стефан Николић, Владимир Дедић, Стефан Недељковић, Вук Штрбац, Слободан Манак, Данијел Вотсон, Матеј Бајић, Александар Ђорђевић. Резерве: Војислав Дедић, Велибор Срећковић, Натан Тапе, Џек Трелакор.