Црвено-бели поражени у Москви

56

Ватерполисти Црвене звезде доживели су и четврти пораз у Лиги шампиона. Црвено-бели су изгубили у Москви од Динама резултатом 14:4 у 4. колу елитног европског такмичења.

Московљани, за које су играли и некадашњи ватерполисти Црвене звезде Душко Пијетловић и Никола Рађен, су већ на старту дошли до убедљиве предности. Средином друге четвртине било је 4:0, а на полувремену 5:1. До краја утакмице Динамо је повећавао своје вођство и на крају је тријумфовао са двоцифреном разликом – 14:4.

Голове за Црвену звезду постигли су Борис Поповић, Марко Радовић, Душан Васић и Милош Максимовић.

Црвено-бели су и даље на зачељу табеле без бодова, а у наредном колу се састају са Стеауом у Букурешту, која такође није освојила ниједан бод.

ДИНАМО МОСКВА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 14:4 (2:0, 3:1, 5:2, 4:1)

Москва – Судије: Матан Шварц (Израел) и Раду Сорин Матаче (Румунија). Играч више: Динамо 7(4), Црвена звезда 8(0).

ДИНАМО: Костров, Суботић, Копцев 1, Сучков, Латипов 3, Пијетловић 1, Бичков, Нагаев 3, Рађен, Колод 3, Лисунов 1, Шепелев 2, Иванов. Тренер: Марат Закиров.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Краљ, Танкосић, Максимовић 1, Милојевић, Перковић, Васић 1, Љубеновић, Жежељ, Илић, Поповић 1, Шулц, Радовић 1, Тодоровски. Тренер: Дејан Савић.

Претходни текстБен: Феноменална полусезона