Кошаркашице 30. пут шампионке државе!

190

Кошаркашице Црвене звезде освојиле су 30. шампионску титулу пошто су у четвртом мечу финалне серије плеј-офа ЖКЛС савладале Партизан 1953 резултатом 75-45 (15-15, 16-1, 24-19, 20-10) и са 3:1 у победама одбраниле трофеј.

Црвено-беле су на овај начин стигле до треће звездице на грбу као први клуб из црвено-беле породице.

Црно-беле су боље ушле у утакмицу, повеле 10-4, али тада су и стале. Црвена звезда је изједначила на 10-10, затим је екипа актуелног освајача Купа Милана Циге Васојевића мини серијом дошла до 15-10, и тада је шампион Србије направио серију која је преломила победника сусрета и донела трећу звездицу. 15-15 је било на крају прве четвртине, а Звездина серија се наставила и током целе друге четвртине.

Црвена звезда је укупном серијом 21-1, дошла до двоцифрене предности на полувремену (16-31), а затим је уследила тројка Невене Наумчев у наставку меча, и поени Јелене Јовановић за шампионску серију 26-1 и 16-36. Клаусен је погодила за домаћи тим након 15 минута игре. Није било опуштања у Звездиним редовима, па се у последњих 10 минута ушло са 35-55.

Црно-беле су у последњој четвртини покушале да се врате у меч шутевима за три поена, али безуспешно. Црвена звезда је рутински одржавала предност, да би Ђурђина Ђокић у 38. минуту тројком донела и максималних 75-40. До краја су успеле црно-беле да смање на коначниј 75-45. Црвено-беле су тако потпуно заслужено освојиле одбраниле титулу у шампиона Србије и донеле 43. трофеј у витрине клуба.

Најефикаснија је била Биљана Стјепановић са 18, и добила је признање за а најефикаснију кошаркашицу финалне серије.

МВП финала је Јована Адамовић.

Награде за обе екипе уручили су потпредседници КСС Ана Јоковић и Душан Пројовић. Црвена звезда је као победник добила чек од 500.000 динара.

Пехар шампиона Србије капитену ККЖ Црвена звезда Александри Катанић уручила је је потрпредседник КСС задужена за женску кошарку, Ана Јоковић.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 14 (7ск 8ас), Стјепановић 18 (8ск 4ас 4блк), Богићевић 8 (9ск 4ас 4укл), Зукановић, А.Катанић 4 (3ск 3ас), Ђокић 3, Наумчев 8, Бојовић (3ск), Адамовић 7 (3ск 2ас 1блк), Чубра, Ђорђевић 9 (3ск 3ас), Јовановић 4 (3ск 3ас 2укл). Тренер: Драган Вуковић.