Тријумф црвено-белих у Новом Пазару

84

Одбојкаши Црвене звезде остварили су веома значајну победу у Новом Пазару. Црвено-бели су у 13. колу БПШ Суперлиге Србије савладали Нови Пазар са 2:3, по сетовима 25:16, 23:25, 25:16, 16:25, 19:21.

Наши одбојкаши су приказали веома добру игру и на крају су сасвим заслужено славили наневши домаћину други пораз у првенству. Овом победом изабраници Драгана Кобиљског су ухватили прикључак за осталим екипама у средини табеле и најавили велику борбу за што бољи пласман пред плеј-оф.

Већ на самом почетку меча црвено-бели су имали велики заостатак за домаћином који је повео са 7:1. У тим тренуцима Кобиљски је искористио оба тајм аута покушавајући да размрда своју екипу. На техничком тајм ауту било је 12:6, а након три везана поена у завршници и 21:13 за Нови Пазар. Блоком Хамзагића домаћи су повели са 25:16.

Звезда је заиграла много боље у другом сету. Водили су наши одбојкаши са 5:8, па 6:10, али су домаћи успели да серијом од четири поена изједначе на 11:11. Преокренуо је Нови Пазар резултат у своју корист и повео са 17:15, након чега је Кобиљски затражио тајм аут. Милутин Нејић је потом донео изједначење нашем тиму, а Нови Пазар је добром игром на мрежи поново дошао до предности (20:18). Црвено-бели су са два везана поена Николе Павловића изједначили, па се ушло у неизвесну завршницу. Блоком Немање Машуловића црвено-бели су стигли до новог изједначења 23:23, а онда је Нејић прво донео сет лопту, да би потом и изједначио резултат у сетовима – 23:25.

Слично као и у првом сету, Нови Пазар је на почетку трећег периода повео, прво са 6:2, а потом и 10:5. Серијом од 5:1 домаћин је дошао до убедљиве предности 15:7, а онда је Кобиљски искористио и други тајм аут. Покушавали су наши одбојкаши да се врате у игру, а после ас сервиса Немање Машуловића смањили су на 18:13, али је новом серијом од 5:1 домаћин отклонио све дилеме и повео са 23:14. Сачували су девет поена предности и поново повели – 25:16.

Црвена звезда је имала спреман одговор. Иако је на самом старту Нови Пазар поново стигао до вођства од 4:1, црвено-бели су убрзо изједначили (5:5). Серијом од 1:6 наши одбојкаши праве преокрет и долазе до вођства од 7:11. Блоком Машуловића Звезда је повисила на 10:15, па су домаћи искористили тајм аут. На сервис Машуловића наша екипа је везала шест поена и дошла до двоцифрене предности (12:22). После ас сервиса Николе Петровића Звезда стиже до 11 сет лопти, али тек четврту користи Никола Павловић и доноси изједначење – 16:25.

Пети сет је донео и велика узбуђења. Нови Пазар је повео са 5:3, али је наш тим узвратио. Асом Машуловића Звезда стиже до изједначења, а Никола Павловић је донео минималну предност на промени страна. Играло се поен за поен, а после грешке домаћина црвено-бели су повели са 10:12. Лазар Додић је сачувао стечену предност нашем тиму, а након грешке домаћих Звезда је имала две меч лопте. Међутим, домаћи су успели обе да неутралишу и изједначе, а онда и након блока Даце дођу до своје прве меч лопте. Додић је успео два пута да спречи славље домаћина, а Звезда након нове грешке Новог Пазара долази до треће прилике, а потом и четврте. Ни њих наши одбојкаши нису искористили. Никола Петровић нашој екипи доноси пету меч лопту коју из блока користи Немања Машуловић за славље Звездиних одбојкаша – 19:21.

У тиму Црвене звезде истакли су се Милутин Нејић са 17 и Немања Машуловић са 16 освојених поена. Сјајну партију пружио је и техничар Никола Петровић који је додао 7 поена, као и Лазар Додић са 12 и Данило Павловић са 10 поена.

Наредног викенда у 14. колу БПШ Суперлиге Србије Црвена звезда дочекује Рибницу из Краљева.

НОВИ ПАЗАР – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:3 (25:16, 23:25, 25:16, 16:25, 19:21)

Нови Пазар – Дворана: ССУ Пендик. Гледалаца: 800. Судије: Ђорђе Зеленовић и Томислав Поповић. Трајање меча: 117 минута.

НОВИ ПАЗАР: Вукашиновић 16, Сретеновић, Поломац 13, Затрић, Даца 5, Зуковић (либеро), Радосављевић 20, Симић, Вилимановић 3, Прушевић 1, Хамзагић 22. Није играо: Божовић. Тренер: Хамза Затрић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јевтић (либеро), Стоковић, Гмитровић 7, Машуловић 16, Петровић 7, Нејић 17, Јовановић, Додић 12, Н. Павловић 3, Андоновић 3, Д. Павловић 10. Није играо: Тадић. Тренер: Драган Кобиљски.