Нови пораз Звезде након пет сетова

79

Одбојкаши Црвене звезде доживели су нови пораз у БПШ Суперлиги Србије. Овога пута у 10. колу, после пет сетова, славио је Ниш резултатом 2:3, по сетовима 25:21, 22:25, 25:19, 21:25, 12:15.

Тимови су били изједначени до средине првог сета када је Звезда са три везана поена, Машуловића и два Гмитровића, повела са 13:10. Блоком Ковача Нишлије су изједначиле на 15:15, а онда се играло поен за поен. Црвено-бели су преко Милутина Нејића стигли до 21:19. У самој завршници првог сета Црвена звезда је освојила последња три поена и повела са 25:21.

Гости су на почетку другог сета били бољи. Водили су са 4:7 и 6:9, а онда су изабраници Драгана Кобиљског изједначили. Било је 12:14 за Ниш када су црвено-бели на сервис николе Павловића направили серију од четири поена и преокренули на 16:14. Гости су одмах стигли до изједначења, а онда су и серијом од 1:5 повели са 18:21. Звезда је пришла на само поен заостатка, али су са два поена у низу Нишлије стигле до изједначења – 22:25.

Звезда је на техничком тајм ауту трећег сета имала предност од три поена. Гмитровић је повисио на 14:10, а гости су освојили наредна четири поена и изједначили су резултат. Ас сервисом Александра Гмитровића црвено-бели стижу до 16:14, а нешто касније поеном, па блоком Николе Павловића и до 20:16. Нејић одличним сервисом доноси нашој екипи пет поена предности, а Александар Андоновић поентира за пет сет лопти Црвене звезде. Наши одбојкаши користе већ прву за ново вођство – 25:19.

Током читавог четвртог периода игре гости су контролисали резултат. Повели су са 7:11, а при резултату 12:16 Кобиљски је затражио тајм аут. Врло брзо било је 13:18 када је наш тренер затражио и други предах. Међутим, то није уродило плодом. Нишлије су и даље чувале стечену предност коју су потом и повисиле на 17:23. Наш тим везује три поена, преко Андоновића и блоковима Стоковића и Машуловића, и смањује заостатак на 20:23. Ипак, више од тога нису могли, па је Ниш изједначио и увео меч у пети сет – 21:25.

Почетак одлучујућег сета припао је гостима који су повели са 1:5. Звезда успева да дође до изједначења 7:7, а на промену страна отишло се са минималним заостатком за Нишлијама. После два везана поена гостију Кобиљски је затражио тајм аут. Гмитровић прекида серију Ниша који потом повећава своје вођство на 10:13. Звезда преко Гмитровића и Нејића прилази на корак до изједначења, али гости ипак долазе до две меч лопте и прву користе за 12:15.

Најефикаснији у Црвеној звезди био је капитен Александар Гмитровић са 23 освојена поена. Милутин Нејић је освојио 16, а Немања Машуловић 11 поена. Код гостију је најбољи био Алжирац Суфиане Хосни са 31 поеном.

У наредном 11. колу БПШ Суперлиге Црвена звезда гостује актуелном шампиону екипи Војводине НС семе у Новом Саду.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – НИШ 2:3 (25:21, 22:25, 25:19, 21:25, 12:15)

Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 150. Судије: Станислава Симић и Иван Лазаревић. Трајање меча: 123 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Тадић, Стоковић 2, Гмитровић 23, Машуловић 11, Петровић 1, Нејић 16, Јовановић 1, Додић, Н. Павловић 9, Трифуновић, Андоновић 7, Д. Павловић 1. Тренер: Драган Кобиљски.

НИШ: Токић 5, Ракић, Јовић (либеро), Батак 5, Ковач 15, Стојковић 11, Ђорђевић 10, Хосни 31. Тренер: Драган Светозаревић.