Звезда изгубила од Војводине

71

Одбојкаши Црвене звезде поражени су у дербију 2. кола Суперлиге Србије од Војводине НС семе резултатом 0:3 (24:26, 21:25, 15:25).

Војводина је на самом почетку повела са 1:5, али се Звезда вратила у игру и са пет везаних поена на сервис Александра Гмитровића преокренула резултат на 6:5. Екипе су се потом смењивале у вођству да би наш тим поново на сервис Гмитровића (2 аса) везао четири поена и повео са 15:13. Брзо су се „лале“ консолидовале, па је сет ушао у неизвесну завршницу. Са два везана поена, после аса Данила Павловића Београђани стижу до сет лопте. Ипак, гости су преко Стевановића изједначили, а потом блоком Симића и повели, да би Стевановић ас сервисом донео предност свом тиму – 24:26.

Равноправна борба се водила и почетком другог сета. Након техничког тајм аута Војводина је везала три поена и повела са 10:14. Постепено су повећавали вођство све до резултата 15:22. Стигли су гости до шест везаних сет лопти, али се Црвена звезда није предавала. Поенима Павловића, Гмитровића и Машуловића смањују на 21:24, али Војводина успева да освоји сет и поведе са 0:2 – 21:25.

У трећем сету игра наших одбојкаша се у потпуности распала. Гости су од почетка водили, а до техничког тајм аута Звезда је држала какав такав прикључак. Врло брзо Новосађани долазе до вођства од 11:19 и практично решавају питање победника. На крају су дошли и до двоцифрене предности и меч мирно привели крају – 15:25.

У редовима Црвене звезде истакао се Александар Гмитровић са 23 освојена поена. У наредном колу наша екипа гостује Спартаку у Љигу.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВОЈВОДИНА НС СЕМЕ 0:3 (24:26, 21:25, 15:25)

Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 300. Судије: Мирко Јанковић и Иван Лазаревић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јевтић (либеро), Поповић, Стоковић, Гмитровић 23, Машуловић 6, Петровић, Нејић 7, Јовановић 5, Додић 2, Андоновић, Д. Павловић 7. Није играо: Н. Павловић. Тренер: Драган Кобиљски.

ВОЈВОДИНА: Симић 6, Вучићевић 13, Стевановић 7, Кујунџић 10, Пековић (либеро), Мехић 12, Радовић, Тодоровић 1. Нису играли: Бајандић, Вемић, Наранчић, Перић. Тренер: Неџад Османкач.

Претходни текстАлимпијевић: Нисмо заслужили победу
Следећи текстЦрвена звезда – Младост 2:1(2:0)