Црвена звезда је шампион Србије!

145

Кошаркашице Црвене звезде освојиле су титулу шампиона Србије након 13 година!

У четвртом мечу финала плеј-офа, црвено-беле су још једном убедљиво савладале ЖКК Радивој Кораћ 68-33 (13-9, 23-15, 11-8, 21-1) и управо од истог ривала и преузеле шампионски трон! Најефикаснија је била Милина Мишељић са 15 поена.

Од самог старта су црвено-беле водиле, од прве до последње секунде меча. Утакмицу су отвориле серијом 6-0, екипа Радивој Кораћа је стигла до 9-9, а већ средином друге четвртине Звезда је дошла до двоцифрене предности и резултатом 36-24 отишла на одмор.

Ако је у првом делу и било некакве сумње, у наставку није било простора за било какав други исход, осим победе и титуле Црвене звезде. У прилог томе говори податак да је екипа Радивој Кораћа постигла свега 9 поена у другом полувремену, а само 1 у последњој четвртини коју је Звезда решила у своју корист 21-1!

На крају, жеља и циљ су испуњени и велико славље могло је да почне. Црвена звезда је шампион Србије, након 13 дугих година! 42. трофеј у витринама нашег клуба!