Преокрет Звезде за изједначење у полуфиналној серији

137

Одбојкаши Црвене звезде тријумфовали су у другом мечу полуфиналне серије плеј-офа Суперлиге Србије на гостовању против Новог Пазара резултатом 1:3, по сетовима 25:23, 17:25, 18:25, 21:25. Резултат у серији је 1:1, а следе две утакмице у Београду када ће домаћин бити Црвена звезда.

Црвено-бели су добро почели. Водили су са 5:8 и 8:11, али је Нови Пазар сустигао вођство нашег тима које је на техничком тајм ауту било минимално (11:12). Екипе су се све до саме завршнице смењивале у вођству, да би домаћи стекли предност у самом финишу првог сета. Са два везана поена Нови Пазар долази до две сет лопте. Мунћан је прву неутралисао, али су Пазарци искористили другу за вођство – 25:23.

Звезда је снажно кренула у другом периоду игре. Повела је са 3:7, а на техничком тајм ауту било је 7:12 за тим Драгана Кобиљског. Одржавала је наша екипа стечену предност да би након две везане грешке тренер домаћих искористио и други тајм аут 12:18. Два везана поена Милутина Нејића и блок Вука Милутиновића донели су нашим одбојкашима осам сет лопти, а другу су искористили и изједначили резултат – 17:25.

Одбојкаши Црвене звезде наставили су са одличном игром и у трећем сету. Повели су са 0:5, али су домаћи брзо изједначили на 7:7. Међутим, наша екипа је захваљујући одличним сервисима Нејића и Машуловића дошла до предности од 8:12 на половини сета. Нови Пазар није имао решење за добру одбрану нашег тима. Тренер домаћих био је приморан да искористи и други тајм аут, након кога су црвено-бели дошли до вођства од 12:18. Звезда је у завршници успела да повећа предност, а Стојсављевић је донео седам меч лопти. Другу је искористио Александар Благојевић за преокрет – 18:25.

Узбуђења су достигла врхунац у четвртом сету. Нови Пазар је имао предност од 13:8, а након другог тајм аута који је искористио Кобиљски било је 18:13 за домаће. Покушавали су црвено-бели да сустигну ривала који је одржавао вођство све до резултата 21:16, а онда је уследио шок за Пазарце! Одбојкаши Црвене звезде су нанизали девет поена! Сервирао је Благојевић, а поени су се само ређали. На крају је Никола Петровић поентирао за велико славље Београђана – 21:25.

Резултат у полуфиналној серији плеј-офа Суперлиге Србије између Црвене звезде и Новог Пазара је 1:1, а трећи меч је на програму у суботу 1. априла од 18 часова у дворани УСЦ Вождовац у Београду.

НОВИ ПАЗАР – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:3 (25:23, 17:25, 18:25, 21:25) – резултат у серији: 1:1
Нови Пазар – Дворана: ССУ Пендик. Гледалаца: 1000. Судије: Александар Петровић и Ђорђе Зеленовић. Трајање меча: 101 минут.
НОВИ ПАЗАР: Ристић 12, Хас. Затрић 1, Лопар 7, Даца 5, Шормаз 3, Зуковић (либеро), Божовић, Хам. Затрић, Радосављевић 16, Симић, Хамзагић 12. Тренер: Саша Стефановић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јевтић (либеро), Петровић 2, Машуловић 5, Милутиновић 10, Нејић 16, Стојсављевић 11, Мунћан 1, Благојевић 21. Нису играли: Шкрбић, Самарџић, Гмитровић, Вељовић. Тренер: Драган Кобиљски.