Црвено-беле потврдиле 5. место у WABA Суперлиги

83

Кошаркашице Црвене звезде славиле су у последњем колу WABA Суперлиге над Партизаном 1953, 76-70 (16-13, 17-18, 19-18, 24-21) и потврдиле 5.место на крају такмичења. Најефикаснија је била Наумчев са 25 поена.

После освајања новог трофеја и поред великог умора и истрошености, црвено-беле су одиграле још један тежак меч у градском дербију и забележиле и пету победу над ривалом у сезони. За Црвену звезду нису наступиле најбољи стрелац Снежана Богићевић и Јелена Јовановић.

Црно-беле су отвориле утакмицу серијом 4-0, црвено-беле узвратиле а затим новом серијом (7-0) и преузеле вођство, које су држале до краја утакмице. На крају прве четвртине Звезда је водила 16-13, Партизан је успео преко Живадиновићеве да на тренутак преокрене резултат, али је узвратила Мишељић тројком. Као и током сезоне, Мишељић је погађала кад је најпотребније, а Звезда је на полувреме отишла са вођством 33-31, серијом поена Мине Ђорђевић.

У наставку, Звезда је новом серијом брзо повећала предност, тројком Невене Наумчев износила је осам поена, 39-47. Живадиновић је поново била главна карика, уз нека дешавања на паркету, везаним поенима је смањила минус своје екипе, али Звезда је преко Наумчев поново била у предности на крају четвртине, 49-52. Највећа максимална предност Црвене звезде износила је десет поена (49-59) у 32.минуту. Ипак, до краја се није знао победник. Партизан је серијом поена Спикић дошао до изједначења (66-66) на два минута пре краја меча, а нову победу црвено-белима у дербију ове сезоне донели су Наумчев, Ђоршевић и Бојом серијом 7-0 за минут. Своју сјајну партију Наумчев је крунисала тројком, а Митић је поставила коначних 70-76.

Наумчев 25 поена и 9 скокова, Ивана Катанић 15, Ђорђевић 11. Спикић и Митић су постигле 18, а Живадиновић 16 поена у Партизану.

Дешавања на паркету у изјави на крају меча прокоментарисао је и тренер Црвене звезде Драган Вуковић: „Катастрофално лоше и навијачко суђење за Партизан 1953!“.

Већ наредне недеље, у четвртак, стартује плеј-оф Женске кошаркашке лиге, а полуфинални пар ћине управо Црвена звезда и Партизан 1953.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 15 (3ск 2ас 3укл), Тешић, Прља 7 (7ас), Богићевић, Зукановић, А.Катанић 3 (10ск 4ас 2укл), Ћирић 2, Наумчев 25 (9ск 3укл), Бојовић 6 (4ск), Чубра, Ђорђевић 11 (7ск), Мишељић 7 (4ск). Тренер: Драган Вуковић.