Звезда одбранила трофеј у Купу Милана Циге Васојевића!

402

Кошаркашице Црвене звезде одбраниле су трофеј у Купу Милана Циге Васојевића! У финалу је савладан Радивој Кораћ 84:66 (23:8, 19:19, 20:23, 22:16)! Дабл-дабл капитена Александре Катанић, 18 поена 10 скокова!

Црвена звезда је одлично отворила утакмицу и од самог почетка имала константну предност. Пред крај првог периода црвено-беле су први пут дошле до двоцифрене предности, а на крају прве четвртине било је 23:8, а Снежана Богићевић прешла цифру од 500 поена у сезони.

Тројком Стојиљковићеве Радивој Кораћа је отворио другу четвртину и серијом 8:2 смањио предност Звезде, али су убрзо изабранице Драгана Вуковића консолидовале редове и одржале сигурну предност до краја полувремена, 42:27.

Током целог трећег периода игре Звезда је одржавала двоцифрено вођство, а максимална предност је износила +17 (60:43) тројком Мишељић минут пред крај, која је тако постала трећа играчица са двоцифреним учинком у црвено-белом.

Нису оставиле простор за изненађење Звездине девојке у последњих 10 минута, рутински су привеле меч крају и одбраниле трофеј у Купу Милана Циге Васојевића! 41. трофеј у историји клуба!

Најефикаснија је била капитен Црвене звезде Александра Катанић, која је уједно и МВП финалног меча! Признање је примила од председника КС Нови Сад, бившег кошаркаша и капитена КК Црвена звезда, Златка Болића.

Златне медаље победнику Купа уручили су председник КСС Предраг Даниловић и председник КСВ Дарко Каран. Пехар у трајно власништво победнику Купа „Милан Цига Васојевић“ за 2017. годину уручио је Борис Васојевић. Велики прелазни пехар победнику Купа „Милан Цига Васојевић“ за 2017. годину је уручио Предраг Даниловић, председник КСС.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић, Прља 8 (3ск 6ас 1укл), Богићевић 11 (3ас), Зукановић, А.Катанић 18 (10ск 3ас 3укл), Ћирић 4 (7ск 1ас), Наумчев 6 (2ск 2ас 3укл), Бојовић 11 (3ск), Чубра, Ђорђевић 10 (12ск 2ас), Јовановић 5 (3укл), Мишељић 11 (3ск). Тренер: Драган Вуковић.