Звездина фуриозна серија у финишу за победу над Плеј Офом

94

Кошаркашице Црвене звезде савладале су Плеј Оф у последњој утакмици 7.кола WABA Суперлиге 75-72 (18-14, 17-18, 18-19, 23-21) и на тај начин осигурале пето место на табели. Најефикаснија је била Марија Прља са 17 поена.

Само два дана након тешког меча и победе у Краљеву, којим су обезбедиле пласман на Ф4 Купа Милана Циге Васојевића, Црвена звезда је у још једној неизвесној завршници славила против сарајевског Плеј Оф-а и осигурала пето место на табели WABA Суперлиге. Да је било мало више спортске среће у неким утакмицама и искуства, Ф4 WABA лиге не би био недостижан.

Егал утакмица током целог тока. Смењивале су се у вођству обе екипе, највише три поена предности, а Звезда је у других десет минута ушла са 18-14, захваљујући серији 7-0. Црвено-беле су имале у два наврата предност од 9 поена у другом периоду, али је екипа Плеј Оф-а успела да се врати у меч и изједначи резултат. Поенима Јоване Марковић отишло се на одмор са резултатом 35-32 у корист Звезде.

И у трећем периоду исти сценарио. Звезда се брзо одвојила на десет поена, Плеј Оф успео да стигне и да одржи резултатску неизвесност пред последњу четвртину, 52-51. Серијом 7-0 Плеф Оф је преузео предност и одржавао до последњих два минута. Када се чинило да ће преокретом гошће доћи до победе, уследила је Звездина фуриозна завршница, (63-69). Звезда је серијом 7-0 преузела вођство, Сизер донела својој екипа 70-72, а Марија Прља 50 секунди пре краја узвратила за три поена. У пенал завршници, Звезда сигурна. Александра Катанић није искористила два слободна бацања, али после офазивног скока и новог фаула, Невена Наумчев непогрешива за коначних 75-72. Сизер и Џебо нису погодиле за три поена и продужетке.

Најефикаснија у Звезди Прља са 17 поена, Катанић је постигла 15, Наумчев 14. У редовима гошћи, Сизер 17 поена, Чорда и Делић по 16.

Нема пуно одмора за Звездине девојке, за викенд их очекује Новосадска ЖКА у претпоследњем колу домажег шампионата, а затим и завршница Купа Милана Циге Васојевића, где бране трофеј од прошле сезоне. Одмах након Купа и плеј-оф за шампиона Србије.

У последњем колу WABA Суперлиге очекује нас градски дерби против Партизана 1953.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 4 (4ск 2ас), Тешић, Прља 17 (3ск 2ас), Богићевић 11 (5ск 3ас), Зукановић, А.Катанић 15 (8ск 6ас 2укл), Ћирић, Наумчев 14 (5ск 2ас 2укл), Бојовић 8 (3ск 2ас), Чубра, Ђорђевић 4 (8ск 2ас 2укл), Мишељић 2 (2ск). Тренер: Драган Вуковић.