Пораз Звезде у дербију после пет сетова

88

Одбојкаши Црвене звезде забележили су пети пораз у Суперлиги Србије ове сезоне. Црвено-бели су у 16. колу поражени од Партизана резултатом 2:3, по сетовима 20:25, 22:25, 25:20, 25:23, 9:15.

Почетак меча је протекао у равноправној борби, да би средином првог сета гости освојили три поена у низу и повели са 11:14. Звезда је искористила одличне сервисе Александра Благојевића да изједначи на 15:15, али у самој завршници Партизан је нанизао пет поена, пре свега захваљујући одличном блоку, па је повео са 20:25.

Након техничког тајм аута у другом сету црвено-бели су водили са 15:13, а онда је уследила серија гостију који преокрећу резултат на 15:18. Изабраници Драгана Кобиљског су успели да се примакну на само поен заостатка, али је „вечити ривал“ успео да задржи вођство и дуплира предност у сетовима – 22:25.

Одбојкаши Црвене звезде су се пробудили у трећем сету. Стекли су вођство од 9:3. Чували су ту предност све до резултата 16:11, када су гости везали три поена, па је Звездин тренер реаговао тајм аутом. Црвено-бели су успели да сачувају предност коју су у завршници повећали и смањили су на 2:1 – 25:20.

Звезда је била конкретнија на почетку четвртог сета. Повела је са 5:1, а онда и 10:7, а потом су обе екипе везале по три поена. Када су црвено-бели повели са 17:13, тренер Партизана је затражио и други тајм аут. Звездина предност се истопила. Било је 20:18, а у самој завршници Партизан је пришао на само поен заостатка (22:21), након чега је Кобиљски искористио други тајм аут. Наш тим је сачувао предност, а Благојевић је поентирао за изједначење – 25:23.

Гости су на самом почетку одлучујућег сета стекли четири поена предности и то је доста пореметило црвено-беле који нису успели да се врате у игру. Доста су грешили, а Партизан је умео те грешке да искористи. На крају Црвена звезда је забележила и пети пораз ове сезоне – 9:15.

Наредног викенда на програму је 17. коло у коме Црвена звезда дочекује Јединство из Старе Пазове.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПАРТИЗАН 2:3 (20:25, 22:25, 25:20, 25:23, 9:15)
Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 180. Судије: Дејан Рогић и Мирко Јанковић. Трајање меча: 115 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Шкрбић 1, Јевтић (либеро), Самарџић, Петровић 2, Гмитровић 3, Машуловић 4, Милутиновић 4, Нејић 6, Стојсављевић 9, Мунћан 2, Благојевић 30, Вељовић 1. Тренер: Драган Кобиљски.
ПАРТИЗАН: Буша 19, Сретеновић, Недељковић (либеро), Батак, Ристић 20, Ковач, Драговић (либеро), Величковић 21, Поломац 5, Перишић 7. Нису играли: Скакић и Тасић. Тренер: Владимир Васовић.