Пораз одбојкаша у Новом Пазару

80

Одбојкаши Црвене звезде доживели су пораз у дербију 13. кола Суперлиге Србије од Новог Пазара на гостовању резултатом 3:0, по сетовима 25:20, 25:19, 25:23.

Домаћин је био бољи на почетку меча и на техничком тајм ауту имао је предност од 12:8. Блок Гмитровића дао је наду да црвено-бели могу до преокрета, али је Нови Пазар убрзо повео и са 15:10, а недуго затим серијом од три поена и 18:12. Звезда више није имала прилику да угрози предност домаћина који је повео са 25:20.

Слично је било и у другом сету. Нови Пазар је водио са 13:9, а потом и 16:11. Наши одбојкаши су уз валики напор успели да смање на 21:19, када је Стефановић затражио тајм аут после кога је Нови Пазар нанизао четири поена и удвостручио своје вођство – 25:19.

Звезда је била одлична на почетку трећег периода игре. Грешке домаћих и добра игра у пољу донеле су црвено-белима вођство од 4:8. Изабраници Драгана кобиљског су освојили пет узастопних поена и повели са 6:13, четири поена дело су Душана Стојсављевића. Одржавали су Београђани вођство. Имали 15:20, па и
17:21 и чинило се да ће продужити меч. Међутим, Нови Пазар је серијом од шест поена потпуно преокренуо резултат и на крају заслужено славио са 25:23.

Ово је трећи пораз наших одбојкаша ове сезоне у Суперлиги, а у наредном колу црвено-бели дочекују Рибницу, док ће пре тога 31. јануара гостовати Волејс Рајнмајну у Немачкој у првом мечу осмине финала Купа ЦЕВ.

НОВИ ПАЗАР – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 3:0 (25:20, 25:19, 25:23)
Нови Пазар – Дворана: СД Пендик. Гледалаца: 1100. Судије: Владимир Симоновић и Александар Петровић. Трајање меча: 76 минута.
НОВИ ПАЗАР: Ристић 9, Лопар 6, Даца 5, Шормаз 3, Зуковић (либеро), Божовић, Радосављевић 18, Хамзагић 20. Нису играли: Хас. Затрић, Оковић, Симић, Хам. Затрић. Тренер: Саша Стефановић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Шкрбић 2, Јевтић (либеро), Петровић 1, Гмитровић 3, Машуловић 8, Милутиновић 5, Нејић, Стојсављевић 15, Благојевић 8, Вељовић 1, Мељанац. Није играо: Самарџић. Тренер: Драган Кобиљски.