Црвена звезда од очаја до сјаја против Ниша

63

Одбојкаши Црвене звезде савладали су Ниш у 10. колу Суперлиге Србије резултатом 3:1, по сетовима 9:25, 25:18, 25:21, 25:13.

Црвено-бели су одиграли први сет за заборав. Екипа Драгана Кобиљског уопште није личила на себе, на шампионску екипу. Гости су лако освајали поене и брзо су стекли убедљиву предност (4:10). Није дуго прошло, а Звезда је имала двоцифрен заостатак (5:15), па је Кобиљски затражио и други тајм аут. До краја сета наша екипа је освојила још само четири поена, а Ниш је повео са 9:25.

Да је први сет био само тренутак слабости, Црвена звезда је показала већ на почетку другог. Вук Милутиновић је сјајно сервирао (2 аса), а Благојевић и Гмитровић су одлично блокирали за почетних 5:1. Ухватили су гости прикључак (6:5), а црвено-бели су потом одржавали минималну предност. Силовитим сервисима Благојевића и добром игром у нападу наши одбојкаши су везали три поена за 16:11. Асом Душана Стојсављевића Звезда је повела 21:15, а Нишлије су у завршници доста грешиле, па је наш тим лако стигао до изједначења – 25:18.

Поново је блок Звезде на почетку сета био на висини задатка. Прво Благојевић, па Гмитровић, а онда и Машуловић били су непрелазни за нападаче Ниша (4:1), па је Светозаревић био приморан да већ искористи један тајм аут. Он је уродио плодом, јер је Ниш омдах изједначио. Ривали су смењивали у вођству све до саме завршнице, када је Александар Гмитровић са три везана поена донео Црвеној звезди вођство од 21:18. Грешком Павловића црвено-бели су дошли до четири сет лопте, а Душан Стојсављевић је искористио другу за преокрет нашег тима – 25:21.

Звезда је у потпуности преузела контролу над игром у четвртом периоду. Повели су изабраници Драгана Кобиљског са 7:5, па онда и са 10:7. Гости су се примакли на 13:12, али је потом на терену постојала само једна екипа. Серијом од 12:1 Црвена звезда је фуриозно завршила меч и победила – 25:13.

У наредном колу, које се игра средином јануара црвено-бели играју против Спартака у Љигу. До краја 2016. године Црвену звезду очекује реванш меч четвртфинала Купа Србије 26. децембра против Младог радника у Београду када ће наши одбојкаши морати да надокнаде пораз од 2:3 у првој утакмици.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – НИШ 3:1 (9:25, 25:18, 25:21, 25:13)
Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 70. Судије: Предраг Баланџић и Милан Милошевић. Трајање меча: 91 минут.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јевтић (либеро), Петровић, Гмитровић 8, Машуловић 10, Милутиновић 8, Нејић, Стојсављевић 13, Мунћан, Благојевић 21. Нису играли: Шкрбић, Самарџић, Вељовић. Тренер: Драган Кобиљски.
НИШ: Лукић, Пејчић 5, Јовић 5, Павловић 8, Брћић 5, Рајковић, Стојковић 14, Костадиновић (либеро), Пржић 19, Мијалковић 8, Илић. Није играо: Ракић. Тренер: Драган Светозаревић.