Звезда славила после пет сетова

78

Одбојкаши Црвене звезде забележили су победу на гостовању Јединству у Старој Пазови резултатом 2:3, по сетовима 16:25, 25:23, 25:22, 21:25, 9:15 у 8. колу Суперлиге.

Црвено-бели су били доминантни у првом сету. Повели су са 6:10, а потом и 7:13 када је Немања Машуловић блоком зауставио Пазовчане. Смањили су домаћи заостатак (11:14), али је Звезда била одлична у блоку што је резултирало вођством нашег тима од 12:19. Одржавала је екипа Драгана Кобиљског вођство, да би у завршници везала три поена, од којих су два дело Александра Благојевића који је донео црвено-белима предност у сетовима – 16:25.

Звезда је добро почела и други период игре. Водила је са 2:5 и 5:8, али су уследиле грешке нашег тима које су погурале домаћина до изједначења (9:9). Средином сета, наши одбојкаши су поново стекли три поена предности (12:15). Пазовчани нису дозволили Звезди да се резултатски „одлепи“, па је после блока Милића уследило ново изједначење, после чега је Кобиљски затражио тајм аут. Било је 23:23, а Јединство је прво стигло до сет лопте коју су одмах искористили и изједначили резултат – 25:23.

Играо се поен за поен све док Јединство није везало четири поена и повело са 13:10. Звезда је успела да приђе на само поен заостатка (20:19), али су домаћи имали одговор. Долазе до три сет лопте, другу користе и преокрећу резултат у своју корист – 25:22.

Слично као у претходном сету било је и на почетку четвртог. Водили су Пазовчани са 9:6, потом и 13:9, а наши одбојкаши су са три поена у низу ухватили прикључак. Након тајм аута домаћи су поново стекли опипљиву предност (15:12), а наши одбојкаши су брзо одговорили. Серијом од 1:7, Звезда је преокренула и до краја одржавала вођство да би изједначила резултатом 21:25.

Црвено-бели су фуриозно почели пети одлучујући сет. Блок је функционисао сјајно и повели су наши одбојкаши са 0:6, па је тренер домаћих био приморан да искористи оба тајм аута. Чинило се да ће Звезда лако привести меч у своју корист, али Пазовчани нису мислили тако. На сервис Пајића пришли су на 7:8. Било је 9:10 када је на сервис линију стао Никола Петровић. Његове одличне сервисе пратила је добра игра у пољу црвено-белих који су везали пет поена и забележили нову победу – 9:15.

Наредне недеље је на програму 9. коло Суперлиге Србије када ће се одбојкаши Црвене звезде састати са Војводином НС семе у Београду.

ЈЕДИНСТВО (СП) – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:3 (16:25, 25:23, 25:22, 21:25, 9:15)
Стара Пазова – Хала спортова. Судије: Невена Нешковић и Игор Миљковић. Трајање меча: 110 минута.
ЈЕДИНСТВО: Милић 14, Пешут 17, Радишић 1, Мајсторовић (либеро), Јовановић 10, Пајић 8, Перишић (либеро), Мадић 8, Матијашевић, Мицић 14, Паравиња. Није играо: Младеновић. Тренер: Жељко Вукелић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Шкрбић 5, Самарџић (либеро), Петровић 3, Гмитровић 4, Машуловић 13, Милутиновић 9, Нејић 4, Стојсављевић 14, Благојевић 20, Вељовић 1. Нису играли: Штавлић и Мељанац. Тренер: Драган Кобиљски.

Претходни текстМирко Буњевчевић: Деца схватају шта је Звезда
Следећи текстПодизање дрецова Звездиних легенди!