Црвено-бели у шеснаестини финала Купа ЦЕВ

76

Одбојкаши Црвене звезде поражени су и у реванш мечу 3. кола ЦЕВ Лиге шампиона од Аркаша у Измиру (Турска) са 3:0, по сетовима 25:21, 25:22, 25:21, после 78 минута игре.

Црвено-бели су пружили већи отпор фаворизованом Аркашу, али нису успели да освоје макар сет и тако оставе још бољи утисак. Елиминисани су из Лиге шампиона, али ће такмичење наставити у шеснаестини финала Купа ЦЕВ.

Домаћи одбојкаши су силовито почели меч и повели са 8:2. Било је и седам поена вишка за турску екипу, али су црвено-бели успели да смање заостатак на три поена (15:12). Звезда је са четири поена у низу дошла до изједначења (18:18). У завршници су Турци стигли до три сет лопте и прву су искористили за вођство – 25:21.

Почетком другог сета Звезда је имала предност. Убрзо је домаћин преокренуо, а потом су се екипе смењивале у вођству све док Аркаш са четири узастопна поена није отишао на технички тајм аут са опипљивим вођством (16:13). Изабраници Драгана Кобиљског су у завршници смањили на поен заостатка (20:19), али више од тога нису могли. Домаћи су дуплирали предност резултатом 25:22.

Поново је Црвена звезда имала предност на почетку сета. Овога пута наши одбојкаши су на први технички тајм аут отишли са вођством од 4:8. После предаха турски тим је направио серију од 9:2 и преокренуо резултат у своју корист. Иако су сви мислили у тим тренуцима да је Звезда положила копља, црвено-бели су стигли до изједначења (18:18). Међутим, Аркаш није дозволио нашем тиму да дође у шансу да освоји макар један сет и врло брзо на семафору је стајало 3:0 за домаће – 25:21.

Противник црвено-белих у шеснаестини финала биће победник дуела Топволеј Калант из Антверпа (Белгија) – Младост Рибола Каштела (Хрвтска). Црвена звезда ће у првом мечу гостовати 4. јануара, а реванш меч у Београду ће се играти 18. јануара.

АРКАШ ИЗМИР – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 3:0 (25:21, 25:22, 25:21)
Измир – Дворана: Ататурк Волејбол Салону. Гледалаца: 2100. Судије: Елдар Зулфугаров (Азербејџан) и Виктор Козловскиј (Украјина). Трајање меча: 78 минута.
АРКАШ: Сандерс 3, Силва 10, Божулев 18, Дурмаз 2, Гокгоз 12, Чапкиноглу 5, Коч 3, Гулмезоглу 3, Браво (либеро), Сикар 2, Каратас (либеро). Нису играли: Јонет, Ергул, Каја, Онајли. Тренер: Глен Хог.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Шкрбић 6, Јевтић (либеро), Машуловић 2, Милутиновић 7, Стојсављевић 11, Мунћан 4, Благојевић 14, Вељовић 4. Нису играли: Самарџић, Петровић, Гмитровић, Нејић. Тренер: Драган Кобиљски.

Претходни текстРадоњић: Опрезно и мотивисано на Карпош
Следећи текстЛуковић: Опоравак неће бити дуг