Пораз од Монтане у неизвесној завршници

69

Кошаркашице Црвене звезде поражене су у заосталом мечу 2.кола WABA лиге од екипе Монтана 2003 66-69 (13-17, 19-15, 24-15, 10:22) у неизвесној завршници. Најефикаснија је била Александра Катанић са 18 поена.

Екипа из Бугарске је боље отворила утакмицу. Након првих поена, и тројке Милице Бојовић, следи серија 10-0 гошћи. До краја првог периода Звезда је успела да успостави контролу и да смањи разлику. У другој четвртини поново је Звезда заиграла уласком Милине Мишељић. погађала је капитен Катанић и врло брзо су црвено-беле дошле до предности. Поенима са пенала Монтана поставља 32-32 на полувремену.

У трећој четвртини Звезда новом серијом иде на +9, и тада се чинило да ће и утакмица ићи позитивним током по Звезду. Марија Прља је тројком поставила 56-47 за крај трећег периода. Али, младост и неискуство су пресудили. Пад у игри је искористила Монтана, 3 минута пре краја дошла до предности, контролисала скок и на крају и материјализовала победом. Прља није искористила два слободна бацања 6 секунди пре краја утакмице.

Најефикаснија у црвено-белом је била капитен Александра Катанић са 18 поена, Снежана Богићевић је постигла 15. У редовима Монтане, Ален је била најефикаснија и на мечу, са 22 поена.

ККЖ Црвена звезда: Тешић, Прља 9 (2ск 3ас), Богићевић 15 (3ск), Зукановић 4 (4ск), А.Катанић 18 (4ск), Ћирић (7ск 2укл), Ђокић 13 (2ск 2ас), Наумчев 5 (3ск 3укл), Бојовић 7 (2ск 3ас), Чубра, Ђорђевић 9 (8ск), Мишељић 3. Тренер: Драган Вуковић