Сикимић: Победа за самопуздање

50

Фудбалери Црвене звезде победили су словеначке Брежице резултатом 8:0 у својој четвртој контролној утакмици на припремама у Термама Чатеж.

По два гола постигли су Орландић у другом и Сикимић у првом полувремену, а управо он износи своје утиске са тог меча:

Када победиш на тренингу драго ти је, добијеш неку врсту самопоуздања, тако је и са оваквим утакмицама. Без обзира какав је противник мораш да трчиш више од њега да би га победио, без обзира што су они друголигашка екипа. То се и данас потврдило, дуго смо се мучили док нисмо дали први гол, али онда смо их отворили и лако привели крају – закључио је Звездин шпиц.

Припреме у Термама Чатеж се приближавају крају након скоро две недеље, па се могу полако сумирати резултати:

Не бих да причам о процентима спремности, али сигурно да то није још ни на 90%. Има свакако простора ту за напредак и на физичком и на тактичком плану, али задовољан сам како се све одвија – каже Сикимић.

На овим припремама је 34 фудбалера, а борба за сваку позицију у тиму је велика:

Конкуренција је добра, увек те тера да пружиш што више, а сви смо у служби тима. Наравно, ја сам спортиста, жељан такмичења, зато се надам својој минутажи и сигуран сам да могу да помогнем – поручио је за крај нападач црвено-белих.

Четвртак је у Термама Чатеж слободан дан, а у петак је на програму последња утакмица против Радомља.