Црвено-бели поражени после велике борбе

51

Одбојкаши Црвене звезде доживели су пораз после велике борбе у четвртом мечу полуфиналне серије Винер Штетише Супер лиге од Партизана резултатом 3:2, по сетовима 24:26, 26:24, 26:24, 20:25, 18:16, па ће одлука о финалисти пасти у петом мечу.

„Вечити ривали“ су одиграли један од најнеизвеснијих мечева у последњих неколико година. Тешко је и описати шта се све дешавало у четвртом мечу полуфинала плеј-офа. Могла је Црвена звезда до треће победе, имала је у тај-бреку две везане меч лопте (14:12), али их није искористила.

Црно-бели су тада серијом од три поена преокренули (15:14) и стигли до прве меч лопте, пропустили су потом још једну, али не и трећу за изједначење у серији – 18:16.

Мноштво преокрета виђено је од првог сета. Тада је у завршници Партизан водио са 21:20, али је чвршће нерве имала Црвена звезда, па се чинило да је тим Драгана Кобиљског кренуо ка победи – 26:24.

У другом периоду су црвено-бели пропустили једну од бројних прилика да себи знатно олакшају посао. Водила је Звезда и са 21:15, али им то није било довољно. Прерано опуштање је Партизан предвођен Иваном Костићем знао да казни и да преокрене за изједначење – 26:24.

Ништа ново ни у трећем сету, поново је завршница била драматична. Овога пута црвено-бели су водили са 16:14, али је још једном Партизан имао снаге за преокрет, па је поново добио сет са 26:24.

Најмање узбуђења било је у четвртом периоду, кад су измене донеле бољитак гостујућем тиму. Улазак Благојевића и Мунћана значио је нову енергију црвено-белима, који су тада стигли до изједначења у сетовима – 25:20.

А потом је уследила невероватна завршница петог сета, у којем је овај дуел титана достигао кулминацију. Меч је био заиста сјајан, али времена пред одлучујућу мајсторицу је мало, па ће се памтити само резултат.

У Црвеној звезди су предњачили Немања Јаковљевић са 19, Душан Стојсављевић са 16, Александар Гмитровић са 13 и Александар Околић са десет поена.

Резултат у полуфиналу је 2:2, а пласман у финале ће обезбедити екипа која оствари тријумф у петом одлучујућем мечу који се игра у понедељак 18. апирла од 18 часова у дворани УСЦ Вождовац на Бањици када ће домаћин бити Црвена звезда. Први финалиста плеј-офа је Војводина НС семе која је у другом полуфиналу савладала Нови Пазар укупним резултатом 3:1.

Партизан – Црвена звезда 3:2 (24:26, 26:24, 26:24, 20:25, 18:16)
Дворана: СЦ „Визура“. Гледалаца: 250. Судије: Александар Петровић (Ужице) и Владимир Симоновић (Крагујевац). Трајање меча: 133 минута. Резултат у серији: 2:2.
ПАРТИЗАН: Буша 26, Пантић 16, Лопар 10, Костић 11, Величковић 15, Поломац 7, Рајковић (либеро), Јокановић, Недељковић, Жугић, Перишић. Тренер: Владимир Васовић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 10, Гмитровић 13, Милутиновић 6, Јаковљевић 19, Стојсављевић 16, Буцуљевић 4, Јевтић (либеро), Шкрбић, Мунћан 2, Ђурђевић, Благојевић 7, Вељовић. Тренер: Драган Кобиљски.