Прекинут Звездин низ од 20 поебда

36

Одбојкаши Црвене звезде доживели су пораз након 20 победа у низу у националном првенству. Црвено-бели су изгубили од Партизана са 1:3, по сетовима 21:25, 25:15, 21:25, 23:25 у другом мечу полуфиналне серије плеј-офа Винер Штетише Супер лиге, па је сада резултат изједначен – 1:1.

Као и у првом сусрету, црно-бели су одлично почели меч, са доста енергије, која је посебно у завршници сета дошла до изражаја, када су од „плус 1” (20:19), стигли до три сет лопте (24:21) и одмах прву искористили.

Звезда се вратила у другом сету. Гости су начинили девет грешака и на тај начин помогли домаћину. Ипак, без правог учинка крајњих нападача било је јасно да ће шампион имати пуно проблема на овом сусрету, што се обистинило у завршници трећег сета. Водили су црвено-бели до 14:12, али је од резултата 17:17 Партизан стекао два поена предности и, после 21:20, блоком Буше на Јаковљевићу отишао на „плус 3” (23:20). Добра одбрана Партизана, те хладнокрвни Пантић и Буша, донели су гостима вођство и наговестили велику победу.

Истини за вољу, водила је Звезда у четвртом периоду 19:16, али су гости брзо стигли до изједначења блоком Величковића (19:19). Још два поена Партизановог примача и блок Лопара донели су вођство гостиома од 22:21. У завршници игра црвено-белих свела се на нападе Јаковљевића, који је везао два поена (23:22), али је крај ипак припао гостима. Поенима Буше, на сервисе Јокановића, црно-бели су дошли до меч лопте, а на крају је попустио и Јаковљевић, пославши смеч у аут за коначних 23:25.

У екипи Црвене звезде истакли су се Немања Јаковљевић са 20, Александар Благојевић са 17 и Александар Околић са 14 освојених поена.

Резултат у полуфиналној серији плеј-офа је изједначен 1:1, а трећи меч је на програму у уторак 12. априла од 19 часова у дворани СЦ Визура када ће домаћин бити Партизан. Екипа која прва стигне до три тријумфа у серији пласираће се у финале плеј-офа.

Црвена звезда – Партизан 1:3 (21:25, 25:15, 21:25, 23:25)
Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 200. Судије: М. Јанковић (Стара пазова), С. Зотовић (Београд). Трајање меча: 104 минута. Резултат у серији 1:1.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 14, Милутиновић 8, Јаковљевић 20, Стојсављевић 5, Благојевић 17, Буцуљевић, Јевтић (либеро), Шкрбић, Гмитровић 2, Мунћан, Ђурђевић, Вељовић. Тренер: Драган Кобиљски.
ПАРТИЗАН: Буша 14, Пантић 16, Лопар 12, Костић 1, Величковић 18, Поломац 6, Рајковић (либеро), Јокановић, Поповић 1, Недељковић, Жугић, Перишић. Тренер: Владимир Васовић.