Нови пораз црвено-белих

74

Одбојкашице Црвене звезде доживеле су нови пораз у домаћем шампионату. Црвено-беле су изгубиле на гостујућем терену у 12. колу Винер Штетише Супер лиге од МД Зрењанина резултатом 3:1, по сетовима 25:22, 25:23, 20:25, 25:16

Зрењанинке су одиграле врло добар меч, уједно су искористиле све кадровске проблеме нашег тима и стигле су до победе која им омогућава знатно веће амбиције у наставку сезоне.

Прва два сета била су прилично неизвесна, иако су Зрењанинке готово константно имале предност. Звезда је оба пута претила у финишу, али није успела да преокрене.

Црвено-беле, које од овога кола као шеф стручног штаба предводи Мирјана Мусулин, ипак су заиграле боље у трећем периоду. Иако је МД Зрењанин водио са 16:13 уследио је преокрет, па су наше одбојкашице остале у игри – 25:20.

Ипак, у четвртом сету Зрењанинке су вратиле игру са старта меча, па су лако дошле до петог тријумфа у сезони – 25:16.

Ово је шести пораз у сезони за Црвену звезду и уз шест победа налази се на 5. месту на табели са 19 бодова. У наредном колу црвено-беле дочекују панчевачки Динамо.

МД Зрењанин – Црвена звезда 3:1 (25:22, 25:23, 20:25, 25:16)
Кристална дворана у Зрењанину. Гледалаца: 350. Судије: Анђелко Поповић и Зоран Радовановић. Трајање меча: 98 минута.
МД ЗРЕЊАНИН: Радановић 8, Копривица 11, Секулић 13, Марковић 4, Поповић (либеро), Стојковић 16, Пилиповић 16, Мичета, Мартиновић, Кнежевић 5, Шујица. Тренер: Дејан Десница.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Читаковић-Ђуришић 14, Чанак 5, Маринковић 14, Росић (либеро), Брђовић 2, Букилић, Радмиловић, Јакшић 2, Милуновић 10, Златић (либеро), Ашоња 8, Лекић. Тренер: Мирјана Мусулин.