Пораз Звезде у Француској

39

Одбојкаши Црвене звезде доживели су пораз у првом мечу осмине финала ЦЕВ Купа Изазивача од Араго Сета у Француској резултатом 3:0, по сетовима 25:18, 25:19, 25:19.

Од самог старта меча Французи су исказали свој квалитет и диктирали су ритам утакмице. Повели су на почетку са 6:2, а потом су то вођство одржавали. Након другог техничког тајм аута Араго Сет је постепено увећавао предност и повео је са 25:18.

Црвено-бели су у другом сету успели да поведу у једном тренутку (9:10).Минималну предност су кратко успели да сачувају, а онда је домаћи тим преокренуо и повео са 18:14. Сигурном игром Араго је увећао своје вођство – 25:19.

Слично је било и у трећем сету. Араго је од почетка водио, чувао своју предност, коју је на крају постепено увећавао и на крају тријумфовао са 25:19.

Најефикаснији у нашем тиму био је Немања Јаковљевић са 14 поена, док је Душан Стојсављевић уписао 9 поена. Код Француза су се истакли Марин Моро са 13 и Медерик Анри са 10 освојених поена.

Реванш утакмица је на програму у уторак 26. јануара од 18 часова у дворани УСЦ Вождовац на Бањици у Београду.

По пропозицијама ЦЕВ, уколико екипе освоје исти број бодова после две утакмице, укупног победника ће одлучити „златни сет“. За победе од 3:0 и 3:1 добијају се 3 бода, а уколико је резултат 3:2, победник добија 2, а поражени 1 бод.

Уколико елиминише Французе, Црвена звезда ће у четвртфиналу (16. фебруар и 1. март) играти против победника меча осмине финала Калцедонија Верона (Италија) – Галатасарај Истанбул (Турска).

Араго Сет – Црвена звезда 3:0 (25:18, 25:19, 25:19)
Сет – Хала спортова Лује Марти. Гледалаца: 627. Судије: Ларс Ридланд (Норвешка) и Озан Цаги Сарикаја (Турска). Трајање меча: 79 минута.
АРАГО СЕТ: Руперез 2, Моро 13, Росар 8, Ламоас 3, Бонефој, Сенгер 7, Ервоа 2, Петров, Анри 10, Росар (либеро), Мендез 6. Није играо: Енфоа. Тренер: Патрик Дуфло.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 2, Јевтић (либеро), Гмитровић 1, Милутиновић 1, Јаковљевић 14, Стојсављевић 9, Благојевић 5, Буцуљевић 1. Нису играли: Шкрбић и Вељовић. Тренер: Драган Кобиљски.