Одбојкаши Звезде у осмини финала

63

Мушка сениорска екипа Црвене звезде пласирала се у осмину финала Купа изазивача пошто је вечерас у УСЦ „Вождовац” победила израелски Хапоел Кфар Саба 3:2 (18:25, 23:25, 25:10, 25:11, 17:15).

Бољим нападом гости су диктирали ритам током првог и почетком другог сета, када је Звезда успела да ухвати прикључак. Смањили су заостатак са 10:5 на 12:9, после чега је Хапоел држао два, три поена предности. У завршници су црвено-бели успели да изједначе (23:23), али су концентрисанији Израелци ипак повели 2:0.

Наставак меча донео је обрнуту ситуацију и апсолутну доминацију Црвене звезде. Добрим блоком, много бољим нападом и пријемом изабраници Драгана Кобиљског лако су освојили два сета, потребна за пролаз у осмину финала Купа изазивача.

Ни у четвртом периоду Београђани нису попуштали. На други технички тајм-аут отишли су са предношћу 16:8, наставили су доминацију у блоку, а напад је бивао све бољи. То им је донело изједначење на 2:2 и два сета довољна за пролаз у осмину финала.

Тај-брејк се играо поен за поен, а меч лопту за Црвену звезду реализовао је Александар Гмитровић.

У осмини финала Звезда ће играти против победника меча Амштел (Аустрија) – Арго Сет (Француска). У првој утакмици је тријумфовао Арго Сет 3:0 (25:13, 25:18, 25:22), а реванш ће се играти вечерас у 20 часова у Сету.

Утакмицу између Црвене звезде и израелског Хапоела, која је трајала 116 минута, посматрало је 350 гледалаца, а судили су Кирил Нестеренко из Русије и Алиаксандр Суџјев из Белорусије.

Црвена звезда – Хапоел Кфар Саба 3:2 (18:25, 23:25, 25:10, 25:11, 17:15)
Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 350. Судије: Кирил Нестеренко (Русија) и Алиаксандр Судзјев (Белорусија). Трајање меча: 116 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић, Јевтић (либеро), Ђурђевић, Шкрбић 6, Гмитровић 3, Милутиновић 12, Јаковљевић 21, Стојсављевић 11, Мунћан 5, Благојевић 30, Вељовић 2, Буцуљевић. Тренер: Драган Кобиљски.
ХАПОЕЛ: Гуревич (либеро 2), Шарони, Шварц-Шамоел (либеро 1), Молчо, Биран, Бар Нецер, Појлов 6, Бен Гал 13, Москера Паредес 10, Дваш 19, Кабрера Арнада 10, Булкин 3. Тренер: Гал Галили.