Звезди сет у Берну

36

Одбојкашице Црвене звезде поражене су у првој утакмици осмине финала Купа ЦЕВ од швајцарског Волеј Кеница у Берну резултатом 3:1, по сетовима 25:23, 25:15, 22:25, 25:22.

Црвено-беле су после првог техничког тајм аута у првом сету изгубиле прикључак за домаћином који је направио серију од пет поена и повео 14:8. Бошковић је у тим моментима потрошио оба тајм аута што је донело резултата, па су наше одбојкашице врло брзо успеле да изједначе на 18:18. У завршници се водила велика борба коју је Волеј Кениц са два узастопна поена решио у своју корист – 25:23.

И поред неуспеха у првом сету Звезда је наставила са добром игром у другом. Имале су предност и од три поена (8:11), али су онда потпуно стале. Домаћин преузима иницијативу и преокреће резултат у своју корист. До краја другог периода игре било је убедљивих 25:15.

Међутим, изабранице Александра Бошковића се нису предавале. Током већег дела трећег сета су водиле, имале предност и од седам поена (8:15), али су то вођство прокоцкале, па је домаћин повео са 22:21 у завршници сета. Ипак, са четири поена у низу Црвена звезда смањује вођство швајцарске екипе – 22:25.

Четврти, испоставило се одлучујући, сет припао је домаћој екипи. Црвено-беле су играле храбро, покушале да се супротставе искуснијој екипи која је на другом техничком тајм ауту водила са 16:13. Изједначиле су наше девојке на 20:20, али више од тога нису могле. Волеј Кениц је на крају тријумфовао, а резултат на крају четвртог сета био је 25:22 за домаће.

Најбољи појединац меча била је Бразилка Алесандра Жануарио Дос Сантош са 25 освојених поена. У нашој екипи истакла се Бојана Миленковић са 19 поена. Двоцифрене су биле и Анастасија Секулић са 13, Катарина Маринковић са 12 и Катарина Чанак са 11 поена.

Реванш уткамица ће се одиграти наредног уторка, 15. децембра од 20 часова у дворани УСЦ Вождовац на Бањици, у Београду.

По пропозицијама ЦЕВ, уколико екипе освоје исти број бодова после две утакмице, укупног победника ће одлучити „златни сет“. За победе од 3:0 и 3:1 добијају се 3 бода, а уколико је резултат 3:2, победник добија 2, а поражени 1 бод.

Црвена звезда ће у четвртфиналу, уколико елиминише Волеј Кениц, играти против победника дуела Галатасарај Истанбул (Турска) – Гент (Белгија). Утакмице четвртфинала Купа ЦЕВ на програму су 20. и 27. јануара.

Волеј Кениц – Црвена звезда 3:1 (25:23, 25:15, 22:25, 25:22)
Берн – Дворана: Вајсенштајн. Судије: Јан Хернет (Данска) и Мациј Мацијевски (Пољска). Трајање меча: 102 минута.
ВОЛЕЈ КЕНИЦ: Бенто 11, Белоти (либеро), Дос Сантош 25, Де Жезус 9, Шаус 9, Гогић 2, Франкова 8, Сиручек. Нису играле: Вилсон, Треш и Штафелбах. Тренер: Хан Абинг.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ђуришић 4, Секулић 13, Чанак 11, Маринковић 12, Росић (либеро) 1, Радмиловић, Миленковић 19, Тасић, Пуцаревић 3. Није играла: Брђовић. Тренер: Александар Бошковић.