Црвено-бели максимални против Ниша

20

Одбојкаши Црвене звезде остварили су и четврту победу у низу у Винер Штетише Супер лиги. Црвено-бели су у оквиру 6. кола савладали Ниш резултатом 3:0, по сетовима 25:20. 26:24, 25:22.

Црвено-бели су успели да нанесу Нишу први пораз у сезони, а да гости нису освојили макар један бод. У првом сету се водила велика борба све до саме завршнице која је припала нашем тиму. Серијом од четири поена Звезда је дошла до предности коју су претворили у вођство – 25:20.

Током већег дела другог сета гости су имали вођство. Од самог старта су диктирали темпо, водили са 5:8, а потом и 12:16. При резултату 17:21 за Ниш изабраници Драган Кобиљског су смогли санге да сустигну ривала који је имао сет лопту. Црвено-бели су преокренули резултат у своју корист и искористили су прву сет лопту да дуплирају вођство у сетовима – 26:24.

Нишлије се и даље нису предавале. Пружали су снажан отпор Црвеној звезди која је пред крај трећег сета губила са 20:21. Серијом од 5:1, наша екипа долази до максималног тријумфа и нова три бода – 25:22.

Најефикаснији у нашем тиму био је Александар Благојевић са 16 освојених поена. Немања Јаковљевић је додао 14, а Александар Околић 11 поена.

Наредног викенда црвено-беле очекује вечити дерби, а пре тога ће наш тим гостовати Хапоелу Кфар Саба у Израелу у првом мечу шеснаестине финала Купа Изазивача у четвртак 3. децембра.

Црвена звезда – Ниш 3:0 (25:20. 26:24, 25:22)
Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 100. Судије: Владимир Цветковић и Ненад Давидовић. Трајање меча: 77 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 11, Јевтић (либеро), Шкрбић 3, Јаковљевић 14, Стојсављевић 1, Мунћан 9, Благојевић 16, Буцуљевић 1. Нису играли: Ђурђевић, Гмитровић, Милутиновић и Вељовић. Тренер: Драган Кобиљски.
НИШ: Пејчић 1, Кубуровић 2, Перовић 7, Стојковић 7, Пржић 12, Мијалковић 6, Опачић 11, Ангеловски (либеро). Нису играли: Јелић, Костадиновић, Илић и Јовић. Тренер: Саша Стефановић.