Звезда у осмини финала Купа ЦЕВ

48

Одбојкашице Црвене звезде пласирале су се у осмину финала Купа ЦЕВ након што су у оба дуела биле боље од екипе Кралово Поле из Чешке.

Црвено-беле су у реванш мечу шеснаестине финала савладале чешку екипу са максималних 3:0, по сетовима 25:21, 25:18, 25:16 за 76 минута игре. Изабранице Александра Бошковића су овога пута биле још убедљивије него што је то био случај у првом мечу када су славиле са 2:3.

Звезда је у уводним минутима била знатно бољи ривал. Предвођене Весном Читаковић Ђуришић и Анастасијом Секулић црвено-беле су на први технички тајм аут отишле са вођством од 8:3. Уследило је опуштање у игри наше екипе што су Чехиње искористиле и изједначиле на 9:9. Изједначена борба водила се до саме завршнице, а онда је прорадио блок Звездиних дама које праве разлику и стичу три поена вишка (20:17). То је било довољно да наша екипа мирно приведе сет крају и поведе – 25:21.

На почетку другог периода игре сјајна на сервису је била Катарина Чанак која доноси нашем тиму три поена предности. Гошће ипак успевају да се резултатски врате, па је уследио период изједначене борбе. После другог техничког тајм аута Звезда долази до 17:15, а потом и 19:16. Тренер Наполитано је покушао тајм аутима да врати гошће у игру, али у томе није успео. Црвено-беле су биле одличне у блоку и одлично организоване у нападу, па су повеле са 2:0 у сетовима – 25:18.

У трећем сету Кралово Поле је држало резултатски прикључак све до првог техничког тајм аута. Звезда је серијом од 4:0 дошла до пет поена предности, а потом је своју предност до краја сета постепено увећавала и на крају убедљиво тријумфовала – 25:16.

Најефикаснија на мечу била је Анастасија Секулић са 19 освојених поена. Весна Читаковић Ђуришић је нанизала 14, а Катарина Маринковић 9 поена.

У првој утакмици, одиграној у Брну, Црвена звезда је победила Кралово Поле са 3:2 (24:26, 21:25, 25:21, 25:16, 15:8).

Црвена звезда ће у осмини финала (9. и 16. децембар) играти против победника двомеча Волеј Кениц (Швајцарска) – ХПК Хаменлина (Финска). У првој утакмици, одиграној у Швајцарској, Волеј Кениц је славио са 3:1 (25:16, 20:25, 25:22, 25:23). Други меч ће се одиграти сутра (среда, 11. новембар) од 17,30 часова по нашем времену у Финској.

Црвена звезда – Кралово Поле 3:0 (25:21, 25:18, 25:16)
Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 400. Судије: Вања Парванова (Бугарска) и Еирини Моула (Грчка). Трјање меча: 76 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ђуришић 14 (4 блока), Секулић 19, Чанак 6, Маринковић 9, Росић (либеро), Миленковић 5, Пуцаревић 1. Нису играле: Брђовић, Радмиловић, Тасић, Златић и Ашоња. Тренер: Александар Бошковић.
КРАЛОВО ПОЛЕ: Поспишилова, Меркова 11, Меличаркова (либеро), Суча 5, Тесарова 11, Диаткова 4, Слоуфова, Храздирова 4, Кеди 8, Подхразка. Тренер: Бруно Наполитано.