Звезди три бода, Зрењанинкама сет

29

Црвена звезда је остварила другу победу у шамоионату против новајлије у Винер Штетише Супер лиги, МД Зрењанина. Црвено-беле су славиле резултатом 3:1, по сетовима 25:19, 25:23, 15:25, 25:15.

Београђанке су боље почеле, а први сет су преломиле кад су направиле серију од шест поена и разлику подигле на недостижних 21:13. Лако је потом Звезда привела овај сет крају – 25:19.

Далеко више узбуђења било је у другом периоду. И тада су црвено-беле константно имале предност, али су Зрењанинке неколико пута опасно запретиле. У завршници су гошће имале само поен минуса (21:20), но нису успеле да угрозе наше девојке – 25:23.

Потом су уследила два пресликана преиода игре, трећи у којем је МД Зрењанин доминирао и четврти у којем је Црвена звезда била тим који диктира ритам. На крају, заслужена победа изабраница Александра Бошковића.

Најефикаснија у редовима нашег тиме била је Бојана Миленковић са 20 поена. Катарина Маринковић је освојила 12, а Анастасија Секулић 11 поена.

Црвено-беле се сада налазе на 4. месту са 7 бодова, две победе и једним поразом. У наредном колу Црвена звезда гостује Динаму у Панчеву.

Црвена звезда – МД Зрењанин 3:1 (25:19, 25:23, 15:25, 25:15)
Дворана: УСЦ „Вождовац“ на Бањици. Гледалаца: 100. Судије: Игор Миљковић и Ђорђе Стевановић. Трајање меча: 95 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ђуришић 8, Секулић 11, Чанак 7, Маринковић 12, Росић (либеро), Брђовић, Радмиловић, Миленковић 20, Тасић, Пуцаревић 3, Кецман 2, Златић (либеро). Тренер: Александар Бошковић.
МД ЗРЕЊАНИН: Радановић 4, Копривица 5, Секулић 14, Марковић 6, Николић, Поповић (либеро), Стојковић 8, Пилиповић 14, Чутура, Мичета (либеро), Мартиновић, Кнежевић 2. Тренер: Дејан Десница.