Рана елиминација црвено-белих

65

Каират је победио и у реванш мечу и тако прошао у друго коло квалификација за Лигу Европе.

Каират – Црвена звезда 2:1 (1:0)
Стадион: Централни стадион у Алматију. Судија: Шимшек (Турска). Стрелци: Исламкхан у 29. и Куат у 47. за Каират, Савићевић у 85. (п) за Црвену звезду.
Картони: Стојановић, Мбођ у Црвеној звезди, Марковић, Гохоу у Каирату
Каират: Плотников, Лунин, Соарес, Марковић, Куантајев, Гурман, Куат, Исламкхан, Исаел, Риеира, Гохоу.
Црвена звезда: Рајковић, Петковић, Мбођ, Рендулић, Анђелковић, Стојановић, Савићевић, Катаи, Веред, Паркер и Јовић.
Резерве: Кахриман, Цветковић, Јовановић, Ристић, Гаврић, Ковачевић, Орландић.

Ток утакмице:

90′ Крај утакмице.
85′ ГОЛ! 2:1! Вукан Савићевић је прецизан са беле тачке!
83′ Пенал за Звезду након што је оборен Катаи.
81′ Рајковић одлично интервенише на ударац из даљине
76′ Гаврић је покушао дриблингом у казненом простору домаћина, послао је лопту пред гол, али она не завршава у мрежи. Добра прилика за црвено-беле.
75′ Поново Рајковић! Овог пута истрчао је 25 метара од свог гола и уклизавањем спречио напад казахстанаца.
68′  Рајковић још једном одлично интервенише. Уз помоћ Мбођа зауставио је шут нападача домаћих у ситуацији „2 на 2“.
60′ Друга измена, Орландић уместо Паркера. Јовић ће на крило, Орландић у шпиц.

58′ Одличан покушај најбољег играча Звезде из слободног ударца са преко 25 метара, али је Плотњиков крајњим напорима успео да избије лопту преко пречке.
51′ Још једна  прилика за Гоуа који је побегао Анђелковићу и искоса са леве стране шутирао по земљи – поред стативе
47′ ГОЛ за Каират и вођство од 2:0.
Напад Каирата почео је са леве стране, Гоу је поново преварио нашу одбрану и упослио Куата који је био бржи од Мбођа и послао лопту која се одбила од стативе у мрежу.
46′ Једна измена у нашем тиму, уместо Петковића на терену је Цветковић.
42′ Десетак минута прошло је без узбуђења, а онда велика шанса за Паркера. Савићевић га је сјајно упослио искоса са десне стране, али је Паркер лоше захватио лопту главом.
31′ Шанса за Звезду после корнера, одличан ударац главом Рендулића Плотњиков је зауставио ногом.
29′ ГОЛ за Каират!
Два пута у кратком периоду су домаћи фудбалери преварили нашу одбрану на десној страни, једном је Рајковић успео да уђе у шут Исламкану и одбрани му, други пут није било шансе.
24′ Бомба Стојановића са 20 метара. Нажалост, погодио је само пречку.
15′ Одличан продор Вереда по десној страни, али з анешто више му је засметао Стојановић. У контри Рендулић одлично уклизава и враћа лопту у посед црвено белих.
9′ Исламкан је остао на ивици шеснаестерца, по средини, одакле је из прве убацио лопту у казнени простор. Мбођ је био у раскораку, Рајковић кренуо напред, али је Гоу био бржи и са седам, осам метара удаљености шутирао поред гола!

8′ Стојановић је зарадио картон кад је „пресекао“ контру Каирата.
6′ Црвена звезда узвраћа и пет минута константно напада ка голу Каирата, а у последњој акцији Савићевић је покушао левом са око 20 метара од гола – преко гола.
2′ Меч тек што је почео а домаћи су имали велику шансу. Гоу је промешао одбрану Црвене звезде, бацио двојицу играча на траву и онда шутирао, на срећу високо преко гола.

Претходни текстРадоњић: Добили смо најтежу групу
Следећи текстБожовић: Каират заслужено победио