Звезда у четвртфиналу Купа изазивача

31

Одбојкаши Црвене звезде пласирали су се у четвртфинале Купа изазивача другу годину заредом. Црвено-бели су у реванш мечу осмине финала још једном савладали екипу Фино Капошвар из Мађарске, овога пута резултатом 3:2, по сетовима 25:21, 25:19, 23:25, 18:25, 15:11 за 120 минута игре.

На почетку меча чета Драгана Кобиљског је повела и после првог техничког тајм аута стигла до четири поена предности. На другом је Звезда имала пет поена вишка, да би Мађари у самој завршници смањили на само поен заостатка (22:21). Тренер нашег тима је тада посегнуо за изменом (Милутиновић – Мартиновић) што је донело резултат. Црвено-бели су освојили наредна три поена и повели су резултатом 25:21.

На крилима игре из завршнице првог периода игре црвено-бели су наставили са добром партијом и на почетку другог сета. Водили су са 8:4, а затим и 12:5. Гости су се тргли и везали су четири поена након чега је уследио тајм-аут наше екипе. Поново је наш тим дошао у сигурно вођство (20:16), Капошвар опет смањује, али Звезда је потом серијом од 5:1 удвостручила вођство и на тај начин обезбедила пласман у четвртфинале.

Наши одбојкаши су потпуно растерећено и опуштено ушли у трећи сет што јемогло на крају да им се обије о главу. Мађари користе ту чињеницу и у изузетно занимљивом трећем сету, током којег су се екипе смењивале у вођству, долазе до прености од 16:19. Изменама на позицији примача Кобиљски је покушао да поремети сервис ривала, што му је донекле и пошло за руком, па је Звезда стигла на само поен заостатка у самој завршници (23:24). Ипак гости успевају некако да освоје тај поен и смањују вођство наше екипе – 23:25.

Четврти сет је у потпуности припао Капошвару. Повели су Мађари са 5:8. Било је 7:10 када је Кобиљски затражио тајм аут који није уродио плодом, јер је су гостујући одбојкаши потом везали шест поена. До краја сета су сачували велику предност и изједначују резултат – 18:25.

Велика борба водила се у петом сету. Наша екипа је имала благу предност на техничком тајм-ауту (8:6), али гости стижу до изједначења. Црвена звезда поново стиче два, а потом и три поена вишка. Црвено-бели до краја нису дозволили противнику да угрози њихово вођство и славе са 15:11.

Најбољи на овом мечу био је коректор Александар Гмитровић који је освојио 27 поена. Њему уз раме био је Филип Стоиловић који је нанизао 22 поена. Код гостију се истакао Балаш Багич са 22 поена.

У првом мечу у Капошвару наши одбојкаши славили су са 1:3, по сетовима 23:25, 25:27, 25:22, 26:28, па су тако са две победе обезбдеили пласман међу осам најуспешнијих екипа у Купу изазивача.

У четвртиналу Купа изазивача одбојкаши Црвене звезде ће играти против италијанске Равене која је оба пута савладала Дуклу из Либереца, 2:3 и 3:0. Мечеви четвртфинала су на програму 4. и 11. марта, први меч у Београду, а реванш утакмица у Равени.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ФИНО КАПОШВАР 3:2 (25:21, 25:19, 23:25, 18:25, 15:11)
Дворана: СЦ Шумице (Београд). Гледалаца: 400. Судије: Масимо Фанући (Сан Марино) и Орданче Амбарков (Македонија). Трајање меча: 120 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 10, Јевтић (либеро), Стефановић 3, Стоиловић 22, Гмитровић 27, Копривица 13, Милутиновић 7, Мартиновић, Кецман, Буцуљевић 3. Нису играли: Нејић и Благојевић. Тренер: Драган Кобиљски.
ФИНО КАПОШВАР: Сабо 10, Бозоки 2, Јухаш 11, Мађар 1, Раша 6, Багич 22, Деак (либеро), Немет 14. Нису играли: Тот и Вајда. Тренер: Ђорђи Деметер.