Победа Звезде у Мађарској

51

Одбојкаши Црвене звезде тријумфовали су у првој утакмици осмине финала Купа изазивача против Фино Капошвара у Мађарској резултатом 1:3, по сетовима 23:25, 25:27, 25:22, 26:28 за 105 минута игре.

Црвено-бели су одиграли још један тежак меч на гостујућем терену у Купу изазивача, овога пута у Мађарској. Да ће одбојкаши Фино Капошвара бити тврд орах видело се већ у првом сету. Звезда је имала и пет поена предности (11:16 и 15:20), али су Мађари чврстом игром успели да се примакну на само поен заостатка у завршници првог периода игре. Ипак, црвеено-бели су били опрезни и повели су резултатом 23:25.

Наши одбојкаши су имали предност од 5:8 на првом техничком тајм ауту у другом сету. Предах је пријао домаћину који је успео потом да преокрене резултат, а онда су се екипе смењивале у вођству. Серијом од 7:1, Капошвар је стекао четири поена предности (19:15). Имали су Мађари четири сет лопте, али су црвено-бели сјајном игром успели да прво изједначе резултат, а онда преокрену и дуплирају своје вођство – 25:27.

Изабраници Драган Кобиљског су одлично стартовали и у трећем сету. повели су са 5:9, али се домаћин није предавао. Капошвар је сустигао црвено-беле, а потом је и повео, па је на другом техничком тајм ауту имао предност од једног поена. Љубимци домаће публике су дошли до вођства од три поена које су сачували до краја сета, па су смањили вођство Црвене звезде – 25:22.

Надахнути освојеним сетом, Мађари су задавали доста мука нашим момцима и у четвртом периоду игре. Црвено-бели су имали благу предност до завршнице сета, а онда је уследила резултатска клацкалица. Звезда је имала предност и уследиле су меч лопте за наш тим који је на крају успео да искористи четврту и тријумфује резултатом 26:28.

Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Лазар Копривица са 19 освојених поена. Одличну партију пружио је и средњи блокер Вук Милутиновић који је нанизао 14 поена уз 5 блокова. Филип Стоиловић је додао 15, а капитен Максим Буцуљевић 9 поена. Код домаћина истакли су се Балаш Багиц са 21 и Алпар Сабо са 17 (9 блокова) поена.

Реванш меч ће се одиграти у среду, 21. јануара од 18 часова у дворани СЦ Шумице у Београду.

Уколико елиминишу Мађаре, одбојкаши Црвене звезде у четвртфиналу Купа изазивача (4. и 11. март) би играли против победника двомеча Дукла Либерец (Чешка) – Равена (Италија).

ФИНО КАПОШВАР – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:3 (23:25, 25:27, 25:22, 26:28)
Дворана: Капошвар (Мађарска). Гледалаца: 350. Судије: Олексиј Скибитскиј (Украјина) и Бојан Брлаш (Хрватска). Трајање меча: 105 минута.
ФИНО КАПОШВАР: Сабо 17, Бозоки 9, Јухаш 12, Мађар 4, Раса 6, Багич 21, Деак (либеро), Немет 3. Нису играли: Тот, Павлењи и Вајда. Тренер: Ђорђ Деметер.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 7, Јевтић (либеро), Стоиловић 15, Гмитровић 7, Копривица 19, Милутиновић 14, Мартиновић, Кецман, Благојевић 5, Буцуљевић 9. Нису играли: Стефановић и Нејић. Тренер: Драган Кобиљски.

Претходни текстЧовић: Циљ нам је да победимо Галатасарај