Црвено-бели бронзани на клупском првенству Европе

50

На Европском клупском првенству у Хопдорфу у Холандији, џудисти Црвене звезде ушли су у историју српског спорта освајањем бронзане медаље.

У дуелу са одличном француском екипом Сартовила тим из Љутице Богдана славио је 4:1.

Пресрећени смо јер смо свесни да је ово заиста велики успех. По први пут један клуб из Србије успео је да уђе у полуфинале а затим и у борбу за медаљу. Желео бих да честитам свим момцима и стручном штабу. Ова медаља је плод великог рада и тимског рада – рекао је Андрија Ђуришић, спортски директор Црвене звезде.

На путу до постоља црвено бели савладали су Спортинг из Португала 4:1. Домаћу екипу Бијстербоша за улазак у полуфинале савладали су 5:0. У дуелу који је одлучивао ко ће се надметати за злато пред црвено белима били су актуелни екипни шампиони екипа Фајтера из Грузије који су овога пута и славили са 5:0. Ипак у финалу репасажа џудисти Црвене звезде славили су са 4:1 и тиме освојили бронзано одличје.