Пораз Звезде у Бакуу

39

Одбојкашице Црвене звезде нису успеле да се пласирају у четвртфинале Купа ЦЕВ. Локомотива је данас, у Спортској дворани „Баку“ у Бакуу, у Азербејџану, у реванш утакмици осмине финала, победила црвено-беле са 3:1, по сетовима 25:22, 25:20, 23:25 и 25:23, после 105 минута игре.

Изабранице Бранка ковачевића су пружиле много јачи отпор фаворизованој екипи Локомотиве него што је то био случај у Београду. Иако су током првог сета домаће биле у благом вођству, црвено-беле су биле константна претња. Ипак, на крају Азербејџанке су успеле да освоје први сет и поведу са 25:22.

Слично је било и у другом сету. На другом техничком тајм ауту Локомотива је водила са три поена предности, а у завршници је та разлика износила пет поена. На крају домаће су дуплирале предност (25:20) и на тај начин обезбедиле пласман у четвртфинале.

Након тога Азербејџанке су се опустиле што је наш тим искористио. Екипе су се стално смењивале у вођству, а Звезда је успела да стекне благу предност у другом делу трећег сета. Сачувала је стечено вођство и на крају успела да освоји сет – 23:25.

Црвено-беле су у четвртом сету учиниле све да преокрену резултат и победе. Водиле су на другом обавезном предаху са два поена предности. Ипак, домаћин у завршници успева да преокрене резултат у своју корист и на крају заслужено слави са 25:23.

У нашем тиму најефикаснија је била Адела Хелић са 24 поена. Мина Поповић је додала 14 поена, чак 7 из блока, док су Љубица Кецман и Бојана Миленковић забележиле по 13 поена. Боља од осталих у локомотиви била је Хавличкова са 20 поена.

У првој утакмици, одиграној у Београду, Локомотива је победила Црвену звезду са 3:0 (25:16, 25:21, 25:12).

По правилима ЦЕВ за победе од 3:0 и 3:1 добијају се 3 бода. У случају резултата 3:2, победник добија 2, а поражени 1 бод. Уколико су после две утакмице ривали изједначени по броју бодова одмах по завршетку друге утакмице играће се “златни сет” до 15 поена.

Локомотива Баку ће у четвртфиналу Купа ЦЕВ 2015. (14. и 21. јануар) играти против победника дуела Динамо Краснодар (Русија) – ХПК Хаменлина (Финска). У првом мечу, одиграном у Краснодару, Динамо је победио Хаменлину са 3:0 (25:14, 25:22, 25:14).

ЛОКОМОТИВ БАКУ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 3:1 (25:22, 25:20, 23:25, 25:23)
Баку – Дворана: Баку. Гледалаца: 1.000. Судије: Јаник (Пољска) и Форту (Румунија). Трајање меча: 105 минута.
ЛОКОМОТИВ БАКУ: Томсен (либеро), Лојд 2, Хавличкова 20, Атичи, Стинберген 10, Црнчевић 15, Буијс 13, Чантава 2, Аригети 8, Кисељова. Нису играле: Абдулазимова и Каримова. Тренер: Тон Буијс.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Трнић 8, Поповић 14, Брђовић 3, Хелић 24, Росић (либеро), Миленковић 13, Тасић, Кецман 13, Миловитс 4. Није играла: Чанак. Тренер Бранко Ковачевић.