Пораз Звезде у првом мечу осмине финала Купа ЦЕВ

33

Одбојкашице Црвене звезде доживеле су пораз у првом мечу осмине финала Купа ЦЕВ од Локомотиве Баку резултатом 0:3 (16:25, 21:25, 12:25) у дворани СЦ Шумице.

Већ на старту првог сета Азербејџанке су стекле три поена предности које су сачували до првог техничког тајм аута. До другог је било шест поена разлике у корист гошћи. Црвено-беле нису успеле да озбиљније припрете квалитетној екипи Локомотиве која је повела резултатом 16:25.

Слично је било и у другом сету, али је Звезда успела да приђе гошћама на поен заостатка средином тог периода игре (12:13). Тренер Локомотиве је тада затражио тајм аут, а на другом обавезном предаху су водиле са 14:16. Наша екипа је опет била у заостатку од три поена, а потом је после тајм аута Бранка Ковачевића наш тим поново угрозио вођство гошћи. Ипак, доста искуснија екипа из Бакуа је са четири узастопна поена обезбедила двоструку предност – 21:25.

Након тога, Звездина игра се потпуно распршила. После почетних 0:5 било је јасно да ће одбојкашице  Локомотиве отићи кући са максималним тријумфом. На другом техничком тајм ауту црвено-беле су имале десет поена мање од ривала, а до краја је тај заостатак износио 13 поена – 12:25.

Реванш меч ће се одиграти наредне среде, 17. децембра од 15 часова по нашем времену у Спортској дворани „Баку“ у Бакуу, у Азербејџану.

По правилима ЦЕВ за победе од 3:0 и 3:1 добијају се 3 бода. У случају резултата 3:2, победник добија 2, а поражени 1 бод. Уколико су после две утакмице ривали изједначени по броју бодова одмах по завршетку друге утакмице играће се “златни сет” до 15 поена.

Победник дулеа Локомотива – Црвена звезда играће у четвртфиналу Купа ЦЕВ 2015. (14. и 21. јануар) против победника дуела Динамо Краснодар (Русија) – ХПК Хаменлина (Финска).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЛОКОМОТИВА БАКУ 0:3 (16:25, 21:25, 12:25)
Дворана: СЦ Шумице, Београд. Гледалаца: 350. Судије: Демир (Турска) и Пенков (Бугарска). Трајање меча: 67 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Трнић 4, Чанак, Поповић 8, Брђовић, Хелић 9, Росић (либеро), Миленковић 8, Тасић 5, Букилић, Лукић, Миловитс 1. Није играла: Кецман. Тренер: Бранко Ковачевић.
ЛОКОМОТИВА БАКУ: Томсен (либеро), Лојд 5, Хавличкова 4, Атичи, Абдулазимова 4, Стинберген 11, Каримова, Црнчевић 5, Буијс 10, Чантава 2, Аригети 9, Кисељова. Тренер: Тон Буијс.